Бібліотека |
Історична довідка |
Бібліотека заснована в 1993 році.
З 1993 р. – Бібліотека Хмельницького філіалу Одеського відкритого університету;
З 1995 р. – Бібліотека Хмельницького інституту регіонального управління та права;
З 2004 р. – Бібліотека Хмельницького університету управління та права.
У вересні 2007 року бібліотека переїхала в будівлю, яка має багату та цікаву історію. Не дарма цей будинок є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення. Про це свідчить Державний Реєстр (охоронний номер 240051):
| |
“Міський банк, 1914 рік. Вул. Театральна, 38. Двоповерховий, цегляний, тинькований. Фасад декорований у неоренесансних формах на ордерній основі, симетричний, має центральну та дві бічні розкріповки, площину стін між якими розчленовано пілястрами. Бічні розкріповки підкреслені пілястрами, що утримують трикутні фронтони, увінчують два високих шатра з ажурними кованими флюгерами. Центральна розкріповка рустована та завершується аттиком складної форми з ліпними вазами по боках. Споруда багато декорована ліпними деталями: на фасаді – розетками квітів, левиними маскаронами, гірляндами у підвіконних нішах, сандриками вікон, на тимпанах фронтонів другого поверху – композиції оголених амурів.
Будинок споруджений для потреб Проскурівського міського банку.
З початком Першої світової війни будівля була тимчасово передана у розпорядження командування Південно-Західного фронту. В роки Громадянської війни 1917-20 рр. у будинку розміщувався штаб Запорізького корпусу армії Української Народної Республіки. Командував корпусом визначний український воєначальник, полковник армії УНР Петро Болбочан (1883-1919).”
Після встановлення радянської влади будинок був націоналізований і в ньому протягом майже півстоліття (до початку 1970-х років) розташовувався головпоштамт. Згодом будівлю займала телефонна станція (АТС-6). Від 2004 року з’явився новий господар – Хмельницький університет управління та права (ХУУП).
Невдовзі будинок по Театральній, 38 оточили будівельні ліса і розпочалася реконструкція старовинної споруди. Що цікаво, перед початком робіт хмельницькі експерти-архітектори щодо будівлі зробили невтішний висновок – “будинок свій ресурс вичерпав, реконструкції не підлягає.” Але... Завдяки принциповій позиції ректора університету Віталія Миколайовича Олуйка, який поставив завдання зберегти історичну пам’ятку, було прийняте рішення звернутися за допомогою до Київського національного університету будівництва та архітектури. Саме він розробив рекомендації як реконструювати будинок із максимальним збереженням старовинної архітектури фасаду.
Після реставрації наукова бібліотека стала справжньою окрасою міста та гордістю університету. На 320 м2 загальної площі розташовується абонемент, читальний зал на 120 місць, відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення, бібліографічний відділ, відділ комплектування, кодифікаційне бюро, бюро копіювання.
Працівники бібліотеки роблять усе можливе, аби створити студентам та відвідувачам бібліотеки належні умови для роботи.
Інформацію підготувала інженер відділу інформаційних технологій
Єсюніна Галина
|
|
|
|
Керівник підрозділу: Вінскевич Алла Йосипівна
|
|
|
Контакти: вул.Героїв Майдану,38 Телефон: (0382) 71-80-95 Пошта: library@univer.km.ua
|