Надіслати листа Мапа сайту На головну сторінку
... Те, що пов’язане з законом, є право. Але саме по собі це право не є ані правом розуму, ані правом справедливості, - це право сили (Жюльєн Ламетрі) ...
Українською мовою Русский язык In English
 Меню   
 
 • Загальна інформація
 • Освітній процес
 • Управління університетом
 • Ліцензування та акредитація
 • Вступнику
 • Факультети
 • Військова кафедра
 • Центр ППК
 • Структурні підрозділи
 • Наукова діяльність
 • Міжнародна співпраця
 • Студентське життя
 • Випускники університету
 • Профспілка
 • Публічні закупівлі
 • Інформація для оприлюднення
 • Мапа сайту
 •  

   Спілкування   
   
 • Онлайн конференція
 •  

   Бібліотека   
   
 • Електронна бібліотека
 •  


   Контакти   
   

  29000, Україна
  м. Хмельницький,
  вул. Героїв Майдану, 8
  тел:    (0382)71-80-00
  факс: (0382)71-75-70
  email: info@univer.km.ua

   

   Про нас   
   

  Відео про нас

   

   Банери   
       
  Ми на facebook
  Надання безоплатної правової допомоги.
  Євразійська асоціація правничих шкіл та правників
  Міжнародна програма TEMPUS:TRADIR
  Інтернет-портал мережі УРАН доступу до електронних інформаційних ресурсів
  Міністерство освіти і науки України
  Ridna khmelnitchina
  Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
  neuvoo.com.ua - Ваш пошук роботи починається тут.
  International Association of Procedural Law
  ГГТУ им. П.О.Сухого.
   

   Фотовиставка   
   
   

   Погода   
   
  Погода в Хмельницькому » Україна
   

     Законопроекти   
   

  Перелік законопроектів, розроблених науково-педагогічними працівниками, аспірантами та студентами Хмельницького університету управління та права

   

  Про науковий потенціал вузу свідчить не тільки підготовка наукових статей, монографій, навчальних посібників тощо, але й практична реалізація наукових надбань на практиці – зокрема, у справі підготовки змін до чинного законодавства. Розробка законопроектів  свідчить про вміння «переводити» теоретичні знання у практичні пропозиції по удосконаленню законодавства.

  Першим кроком по налагодженню законопроектної роботи було створення у 2004 році науково-дослідного відділу з нормопроектної роботи при науково-дослідній частині університету. Саме тоді науково-педагогічними працівниками університету було розроблено перші законопроекти, які згодом були внесені до Верховної Ради України.

  Незабаром стало зрозумілим, що до даного напрямку можна залучати і талановитих студентів університету. Виникла ідея розробки цілого навчального спецкурсу «Парламентське право України», метою якого було здобуття студентами поглиблених знань з організації діяльності парламенту, який ставав тоді головним учасником державотворчих процесів в Україні, здобуття студентами навичок визначати недоліки чинного законодавства та шляхи їх виправлення, а також навичок з розробки нормативно-правових актів (на прикладі розробки законопроектів).

  У 2004 році в університеті була прочитана перша лекція курсу «Парламентське право України» народним депутатом України IV скликання В.М. Олуйком. У тому ж році за його авторством у видавництві «Юрінком Інтер» був випущений навчальний посібник «Парламентське право України». Запровадження такого курсу в університеті дало можливість активізувати роботу викладачів і студентів по спільній розробці законопроектів.

  Велику роль в справі законопроектної роботи відіграла юридична клініка університету, яку вже багато років очолює відомий адвокат Н.О. Стьопіна. Активна діяльність клініки дала можливість визначити прогалини та колізії у законодавстві, від яких найчастіше страждають пересічні громадяни та звертаються за правовою допомогою до юристів та студентів, які працюють у юридичній клініці. У 2006 році клінікою був виграний грант в Асоціації американських правників Правова ініціатива в Центральній та Східній Європі (ABA/CEELI) на реалізацію проекту «Нормотворення в юридичних клініках», яким передбачалось, зокрема, навчання студентів законодавчої техніки та розробка законопроектів. У тому ж році в рамках реалізації проекту було видано начальний посібник «Нормотворення в юридичних клініках» (автори: Стопіна Н.О., Грушкевич Т.В., Монастирський Д.А., за науковою редакцією В.М. Олуйка).

  В грудні 2006 року в Науково-дослідній частині університету було створено Центр громадських законодавчих ініціатив, метою якого є привернення уваги громадськості до питань удосконалення законодавства (шляхом проведення «круглих столів», громадських слухань, конференцій тощо) та створення банку громадських законодавчих ініціатив.

  На час видання даного довідника в стінах університету було розроблено 73 законопроекти, які були внесені на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України IV та V скликань.

   

  ПЕРЕЛІК ЗАКОНОПРОЕКТІВ,

  розроблених у Хмельницькому університеті управління та права і внесених як законодавча ініціатива до Верховної Ради України

  пп

  Внесення до ВР України

  Назва законопроекту

  1.    

  09.2002

  Проект Закону про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у Хмельницькій області

  2.    

  11.2002

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (щодо боротьби з браконьєрством)

  3.    

  11.2002

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"

  4.    

  01.2003

  Проект Закону про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі

  5.    

  04.2003

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (щодо індексації вкладів)

  6.    

  05.2003

  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (з приводу зайнятості працездатних громадян, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі)

  7.    

  07.2003

  Проект Закону про внесення змін до деяких законів з питань скасування державної реєстрації

  8.    

  04.2004

  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо помічників-консультантів депутата місцевої ради

  9.    

  06.2003

  Проект Закону про Концепцію державної кадрової політики України

  10.               

  10.2003

  Проект Закону про порядок обчислення часу на території України

  11.               

  11.2003

  Проект Закону про внесення зміни до статті 168 Кримінально-процесуального кодексу України

  12.               

  11.2003

  Проект Закону про внесення зміни до статті 707 Цивільного кодексу України (щодо правового регулювання обміну товарів неналежної якості)

  13.               

  11.2003

  Проект Закону про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про плату за землю" (щодо звільнення від сплати за землю соціально незахищених категорій населення)

  14.               

  02.2004

  Проект Закону про репродуктивні права та гарантії їх здійснення

  15.               

  02.2004

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" (щодо порядку проведення експертного дослідження)

  16.               

  02.2004

  Проект Закону про внесення змін до статті 15 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо відмови в державній реєстрації)

  17.               

  04.2004

  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо відкликання депутатів місцевих рад)

  18.               

  04.2004

  Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо повноваження державних органів по моніторингу цін)

  19.               

  04.2004

  Проект Закону про внесення змін до статей 182 і 272 Сімейного кодексу України (щодо розміру аліментів)

  20.               

  04.2004

  Проект Закону про внесення змін і доповнень до законодавчих актів України (щодо обігу векселів)

  21.               

  05.2004

  Проект Закону про внесення зміни до статті 988 Цивільного кодексу України (щодо обов'язків страховика по переукладанню договору страхування)

  22.               

  05.2004

  Проект Закону про внесення зміни до статті 1241 Цивільного кодексу України (щодо обов'язкової частки малолітніх у спадщині)

  23.               

  06.2004

  Проект Закону про внесення змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо порушень у сфері захисту економічної конкуренції)

  24.               

  07.2004

  Проект Закону про внесення змін та доповнень до Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" (щодо ветеранів кримінально-виконавчої системи)

  25.               

  10.2004

  Проект Закону про державну систему банків крові

  26.               

  12.2004

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (щодо терміну набуття чинності)

  27.               

  12.2004

  Проект Закону про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України (щодо бандитизму та організації злочинної організації)

  28.               

  03.2005

  Проект Закону про внесення змін і доповнень до Цивільного кодексу України (щодо захисту майнових прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх осіб)

  29.               

  03.2005

  Проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України (щодо витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи)

  30.               

  03.2005

  Проект Закону про внесення змін до статті 41 Сімейного кодексу України (щодо осіб, які не можуть перебувати у шлюбі між собою)

  31.               

  03.2005

  Проект Закону про внесення змін до статті 56 Кримінального кодексу України (щодо переліку осіб, яким громадські роботи не призначаються)

  32.               

  03.2005

  Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (щодо розпорядження майном боржника)

  33.               

  03.2005

  Проект Закону про внесення доповнення до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про Державне мито" (щодо доступу громадян до правосуддя з питань, що стосуються довкілля)

  34.               

  07.2005

  Проект Закону про охорону репродуктивного здоров'я

  35.               

  07.2005

  Проект Закону про внесення зміни до статті 69 Кримінального кодексу України (щодо виконання рішення Конституційного суду України)

  36.               

  10.2005

  Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо загального землекористування)

  37.               

  01.2006

  Проект Закону про об'єкти культурної та природної спадщини України, внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

  38.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо розкриття банківської таємниці)

  39.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про об'єднання громадян" (щодо кількості підписів громадян на підтримку створення політичної партії)

  40.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до статті 152 Кримінально-процесуального кодексу України (щодо особистої поруки)

  41.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (щодо права на укладення мирової угоди)

  42.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (щодо відводу судді)

  43.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо клонування людини)

  44.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо затримання особи)

  45.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо збереження таємниці сповіді)

  46.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо надання повноважень слідчому)

  47.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо суб'єктів апеляційного та касаційного оскарження)

  48.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення доповнення до статті 391 Кримінально-процесуального кодексу України (щодо розгляду справи в касаційному порядку)

  49.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо меж необхідної оборони)

  50.               

  01.2006

  Проект Закону про внесення доповнення до Господарського процесуального кодексу України (щодо строку підписання рішення суду)

  51.               

  02.2006

  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про інформацію" (щодо захисту інформації)

  52.               

  03.2006

  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо іпотеки)

  53.               

  04.2006

  Проект Закону про документаційне забезпечення управління

  54.               

  04.2006

  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення поняття "документ"

  55.               

  12.2006

  Проект Закону України „Про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР” (щодо виселення)

  56.               

  12.2006

  Проект Закону України «Про внесення доповнення до  Господарського процесуального кодексу України” (щодо строку підписання рішення суду)»

  57.               

  12.2006

  Проект Закону України Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення  (щодо запитів адвокатів)

  58.               

  12.2006

  Проект Закону України „Про внесення доповнення до Цивільного кодексу України” (щодо прийняття спадщини)

  59.               

  12.2006

  Проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про об’єднання громадян” (щодо кількості підписів громадян України  на підтримку створення політичної партії)

  60.               

  12.2006

  Проект Закону України „Про внесення змін до статті 201 Сімейного кодексу України (щодо утримання повнолітніх дітей)”

  61.               

  12.2006

  Проект Закону  України „Про внесення змін  до Кримінального кодексу України” (щодо незаконного проведення дослідів над людиною)

  62.               

  12.2006

  Проект Закону України “Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України” (щодо розширення прав потерпілих)

  63.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» (щодо апеляційного подання прокурора)

  64.               

  03.2007

  Проект Закону України Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення  (щодо незаконного нанесення написів чи графіті)

  65.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України» (щодо ознак джерела підвищеної небезпеки та підстав володіння ним)

  66.               

  03.2007

  Проект Закону України “Про внесення змін до статті 45 Кримінального кодексу України” (щодо звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям)

  67.               

  03.2007

  Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (щодо переважного права на працевлаштування)

  68.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення доповнення до Кримінально-процесуального кодексу України» (щодо надання копії протоколу слідчої дії)

  69.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат)

  70.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення доповнення до Кримінально-процесуального кодексу України» (щодо розширення кола осіб, які визнаються підозрюваними)

  71.               

  03.2007

  Проект Закону України "Про внесення доповнення до Цивільного кодексу України" (щодо прав фізичної особи, яка перебуває на стаціонарному лікуванні)

  72.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо суб’єктного складу сервітутних правовідносин)

  73.               

  03.2007

  Проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення» (щодо користування водієм засобом зв’язку під час керування транспортним засобом)

   

   

   
  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА ІМЕНІ ЛЕОНІДА ЮЗЬКОВА 2024 р.