Надіслати листа Мапа сайту На головну сторінку
... Суд третейський — суд братерський (Народна мудрість) ...
Українською мовою Русский язык In English
 Меню   
 
  • Загальна інформація
  • Освітній процес
  • Управління університетом
  • Ліцензування та акредитація
  • Вступнику
  • Факультети
  • Військова кафедра
  • Центр ППК
  • Структурні підрозділи
  • Наукова діяльність
  • Міжнародна співпраця
  • Студентське життя
  • Випускники університету
  • Профспілка
  • Публічні закупівлі
  • Інформація для оприлюднення
  • Мапа сайту
  •  

     Спілкування   
     
  • Онлайн конференція
  •  

     Бібліотека   
     
  • Електронна бібліотека
  •  


     Контакти   
     

    29000, Україна
    м. Хмельницький,
    вул. Героїв Майдану, 8
    тел:    (0382)71-80-00
    факс: (0382)71-75-70
    email: info@univer.km.ua

     

     Про нас   
     

    Відео про нас

     

     Банери   
         
    Ми на facebook
    Надання безоплатної правової допомоги.
    Євразійська асоціація правничих шкіл та правників
    Міжнародна програма TEMPUS:TRADIR
    Інтернет-портал мережі УРАН доступу до електронних інформаційних ресурсів
    Міністерство освіти і науки України
    Ridna khmelnitchina
    Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
    neuvoo.com.ua - Ваш пошук роботи починається тут.
    International Association of Procedural Law
    ГГТУ им. П.О.Сухого.
     

     Фотовиставка   
     
     

     Погода   
     
    Погода в Хмельницькому » Україна
     

       Пресцентр університету   
     

    ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні напрями соціально-економічного розвитку держави в умовах глобалізації»

    22–23 вересня 2017 року у Хмельницькому університеті управління та права відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні напрями соціально-економічного розвитку держави в умовах глобалізації», присвячена 25 – річчю Хмельницького університету управління та права. Ініціаторами проведення конференції виступила Кафедра менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування. Конференція проведена у форматі пленарного засідання, роботи дискусійних панелей за тематичними напрямами «Соціальні та поведінкові науки», «Публічне управління та адміністрування» та «Управління та адміністрування», засідання круглого столу «Розвиток підприємництва в умовах економічної глобалізації: європейський досвід та вітчизняна практика».

    Організаторами конференції стали: Хмельницька обласна рада, Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька торгово-промислова палата, Хмельницький університет управління та права, Поморська академія (Польща), Університет Гарц (Федеративна Республіка Німеччина), Шауляйський університет (Литва), Хмельницька обласна організація спілки економістів України, Територіальне відділення ВГО «Асоціація платників податків України» у Хмельницькій області. Про свою участь у конференції заявили 34 доктори з різних галузей наук; 58 кандидатів наук; 14 практикуючих спеціалістів і фахівців місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, 9 керівників підприємств і установ та їх структурних підрозділів; 19 аспірантів і здобувачів; слухачі магістратури та студенти вищих навчальних закладів.

    Відкриваючи науково-практичну конференцію, ректор Хмельницького університету управління та права Омельчук Олег Миколайович, доктор юридичних наук, професор, відмітив, що реалії сьогодення вимагають від науковців та практиків вирішувати нові завдання, пов’язані з відкритістю національної економіки, підвищенням її конкурентоспроможності в умовах глобалізації та розвитку науково-інноваційної сфери. Ректор висловив впевненість, що конференція сприятиме формуванню фундаменту майбутніх стратегічних перетворень у нашій країні.

    Продовжили конференцію модератори пленарного засідання перший проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права, доктор історичних наук, професор Місінкевич Леонід Леонідович та завідувач кафедри менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького університету управління та права, доктор економічних наук, професор Синчак Віктор Петрович, які оголосили офіційні привітання співорганізаторів конференції: Загородного Михайла Васильовича (голови Хмельницької обласної ради), Корнійчука Олександра Олександровича (голови Хмельницької обласної державної адміністрації), Ксенжука Олександра Степановича (Народного депутата України). З вітальним словом до учасників конференції також звернувся Семків Ростислав Романович (голови ради Територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України» у Хмельницькій області).

    Пленарне засідання відкрила завідувач відділу сприяння інноваційній діяльності Державної наукової установи «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», доктор економічних наук, професор Чмир Олена Сергіївна з доповіддю «Перспективи розвитку відкритої науки в Україні та створення Національного репозитарію академічних текстів». Вона звернула увагу учасників, що постійно зростаючий обсяг наукової та освітньої інформації, необхідність забезпечення її доступності, що актуалізує питання розповсюдження практик академічної доброчесності й розвитку відкритої науки. У зв’язку з цим важливого значення набуває створення Національного репозитарію академічних текстів - загальнодержавної розподіленої електронної бази даних, в якій будуть накопичуватись, зберігатись, систематизуватись та піддаватись аналітичній обробці академічні тексти. Це зробить максимально доступною для усіх зацікавлених осіб наукову інформацію України і світу; сприятиме розвитку освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

    Волонтер корпусу миру Алан Янг (США) у доповіді «Управління процесами поводження з твердими побутовими відходами у контексті реалізації проекту «Розумне Довкілля Хмельницький»» поділився зарубіжним досвідом вирішення проблеми утилізації та переробки твердих побутових відходів, окреслив можливості їх втілення для м. Хмельницького.

    Пленарне засідання продовжилось доповіддю на тему «Міжнародна технічна допомога розвитку малого та середнього бізнесу», представленою Поліщук Євгенією Анатоліївною, доцентом кафедри інвестиційної діяльності ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», доктором економічних наук, професором. Доповідач охарактеризувала програми міжнародної технічної допомоги, направлені в різні сектори економіки, проблеми їх реалізації, окреслила напрями підвищення їх ефективності.

    Волонтер корпусу миру Річарда Шалу (США) у своєму виступі «Передумови та перспективи проведення вільних і справедливих виборів в умовах децентралізації публічної влади в Україні» наголосив на нагальній необхідності проведення виборів в Україні на демократичних засадах, окреслив пропозиції щодо удосконалення цього процесу в контексті зарубіжного досвіду, у тому числі через проведення семінарів, тренінгів для учасників виборчої компанії.

    Алескерова Юлія Володимирівна, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вінницького національного аграрного університету, доктор економічних наук, старший науковий співробітник у своїй доповіді «Кредитно-інвестиційна діяльність банків  України» охарактеризувала стан та динаміку банківської кредитно – інвестиційної діяльності в Україні за останні роки, визначила причини незацікавленості банків у фінансуванні інвестиційних проектів у зв’язку зі значними ризиками та невідповідністю ресурсної бази.

    Президент фундації Юстус, польський правник, керуючий партнер юридичної фірми «Тивонюк і партнери» (м. Жешув, Республіка Польща) Маріуш Тивонюк акцентував увагу на підтримці Європейського союзу польських підприємств, зокрема суб’єктів малого підприємництва. Основну частину доповіді «Інституційні форми підтримки підприємств в Польщі» було присвячено перспективам співпраці з ЄС, визначено переваги (порівняно із періодом вступу Польщі до ЄС), що їх мають суб’єкти малого підприємництва, у тому числі сільськогосподарські товаровиробники. Значну увагу доповідач приділив питанню фінансової підтримки суб’єктів підприємництва, зокрема відзначив ліберальний підхід у системі оподаткування (відшкодування ПДВ, застосування податкових ставок, використання сприятливих термінів сплати  податків тощо).

    Тематику інструментів стимулювання розвитку малого бізнесу продовжив Директор центру обслуговування інвесторів уряду міста Жешува Єже Б’єньєк. В його доповіді «Процес підтримки бізнесу через стимуляцію проінвестиційних дій самоврядування міста Жешув» характеризувались механізми підтримки органами місцевого самоврядування м.Жешува інвестиційних проектів у сфері ЖКГ (зокрема щодо закупівлі міського транспорту, будівництва мостів та естакад) через різні пільгові режими в оподаткуванні, кредитуванні, а також показано особливості надання таких пільг, наголошено на правах органів місцевого самоврядування у бюджетно-податковій політиці тощо.

    Пленарне засідання продовжила завідувач кафедри інформаційних технологій Подільського державного агарно-технічного університету (м. Кам’янець-Подільський), доктор економічних наук, доцент Цвігун Інна Анатоліївна. Доповідач у виступі на тему «Демографічна безпека України: аналіз і стратегія розвитку» зупинилась на основних демографічних ризиках для України (зменшення чисельності населення, його постаріння, зростання захворюваності та передчасної смертності, нерегульовані міграційні процеси, що зумовлюють погіршення соціально-економічної ситуації та знижує рівень національної безпеки) та окреслила можливі шляхи їх вирішення.

    Завідувач кафедри фінансів Національного університету біоресурсів і природокористування України (м.Київ), доктор економічних наук, професор Давиденко Надія Миколаївна у своєму виступі на тему «Фінансове забезпечення земель сільськогосподарського призначення» підняла актуальність проблем, пов’язаних з деградацією земель через недотримання сівозмін, неконтрольованого використання хімічних добрив та недостатнім внесенням органічних добрив. Серед заходів фінансового забезпечення відтворення землі науковець зазначила необхідність розроблення відповідної стратегії на макрорівні, впровадження постійного моніторингу за використанням коштів, отриманим від держави на відтворення землі, звільнення від оподаткування тієї частини земель, до якої застосовується природне оновлення.

    Магістр Магдебурського університету імені Отто фон Гріке Романна Мисліцька у своїй доповіді «Шлях України до Європейського Союзу: чи є угода про асоціацію першим кроком до інтеграції?» обґрунтувала, що підписавши угоду про Асоціацію, Україна здобула доступ до найбільшого єдиного ринку у світі, що налічує більше 450 мільйонів споживачів, а також отримала більше шансів виходу на світовий ринок, оскільки стандарти ЄС є широко застосовуваними і одними з найвищих у світі. Це, в свою чергу, полегшить приплив прямих іноземних інвестицій та доступ українських компаній до ринку капіталів.

    Не менш актуальні питання розглядалися під час роботи дискусійних панелей. Так, в рамках тематичного напряму  «Управління та адміністрування» значна увага науковців та практиків була спрямована на пошук інструментів формування сучасної конкурентоспроможної промисловості; підтримки високотехнологічних галузей, сфер науки і освіти як ключових факторів зростання; забезпечення сприятливого інвестиційного клімату країни та її регіонів; стимулювання міжгалузевого партнерства, в тому числі банківського, фінансового секторів економіки і промисловості; розвитку людського потенціалу та стимулювання інвестування в соціальну сферу з боку бізнес-структур.

    Виступи учасників дискусійної панелі за тематичним напрямом «Соціальні та поведінкові науки», «Публічне управління та адміністрування» були спрямовані на опрацювання практичних аспектів становлення демократичного врядування на основі прав людини; впровадження і розвиток різних форм діалогу між владою і громадськістю, пошук компромісу і механізмів узгодженого прийняття суспільно важливих управлінських рішень на різних рівнях соціально-економічної системи держави.

    Формат конференції також передбачав проведення засідання круглого столу «Розвиток підприємництва в умовах економічної глобалізації: європейський досвід та вітчизняна практика» за участю делегації з міста Жешув (Республіка Польща), представниками міської влади та бізнесу.

    До учасників круглого столу з вітальним словом звернувся заступник Хмельницького міського голови Бондаренко Андрій Євгенович, який відзначив вагомість науково-практичного заходу, що відбувається вже не вперше у стінах Хмельницького університету управління та висловив сподівання на такі ж зустрічі засновників малого бізнесу Хмельниччини з бізнесменами та представниками органів місцевого самоврядування м. Жешува і у майбутньому.

    На засіданні круглого столу обговорювались проблеми створення належних умов для бізнес-спільноти міста, залучення інвестицій та налагодження економічних зв’язків з іншими країнами, а також організаційно-економічні питання започаткування підприємств та ведення бізнесу в Республіці Польща, просування товарів українських виробників на польський ринок, сертифікації української продукції та сировини тощо.

    Доповіді виступаючих учасників конференції та круглого столу викликали інтерес у слухачів, жваве обговорення актуальних питань розвитку держави в умовах глобалізації, передового зарубіжного досвіду. У ході дискусій були напрацьовані пропозиції до проекту рекомендацій учасників конференції (зкачати документ), які можуть стати основою для формування стратегії модернізації національної економіки та розробки відповідного комплексу заходів, інструментів і механізмів її реалізації.

    Із заключним словом виступив В.П. Синчак, який підвів підсумки конференції, ще раз наголосив на найгостріших проблемах та необхідності їх кардинального вирішення, а також щиро подякував усім за плідну працю, висловив надію на продовження щільних наукових зв’язків та проведення спільних проектів.

    До початку роботи конференції вийшов друком збірник тез доповідей учасників конференції «Стратегічні напрями соціально-економічного розвитку держави в умовах глобалізації», у який увійшли 123 тези учених та практиків з України, Польщі, Німеччини та США.




     
       Новини 
     
  •  
  • Щомісячна онлайн-зустріч студентів з адміністрацією університету
  •  
  • Перша просвітницька акція до Міжнародного дня інтелектуальної власності
  •  
  • Щорічна звітна наукова конференція здобувачів вищої освіти Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова
  •  
  • ЗАПОЧАТКОВАНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТУ «СЛУЖБА ВОЛОНТЕРІВ У СУДАХ»
  •  
  • Просвітницькі заходи до Міжнародного дня інтелектуальної власності
  •  
  • Акредитована освітньо-професійна програма «Бакалавр фінансів, банківської справи та страхування»
  •  
  • Міжнародна науково-практична конференція «Засади функціонування кримінальної юстиції»
  •  
  • Відбувся фінал Регіонального конкурсу есе (творчих робіт) «Розвиток туризму в умовах пандемії: виклики та перспективи».
  •  
  • Знайомство з Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова!
  •  
  • Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрів та аспірантів за міжнародної участі «Foreign Languages in Use: Academic and Professional Aspects».
  •  
  • Проаналізували сучасний стан вищої освіти! У Хмельницькому університеті управління та права відбувся круглий стіл на тему: «Вища освіта в Україні: сьогодення та виклики майбутнього»
  •  
  • НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ШУКАЮТЬ ВОЛОНТЕРІВ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
  •  
  • Відбувся Регіональний круглий стіл з міжнародною участю на тему «Актуальні проблеми розвитку сільського (зеленого) туризму в сучасних умовах: досвід Польщі» (10 березня 2021 року)
  •  
  • Запрошуємо до участі у роботі круглого столу на тему «Актуальні проблеми розвитку сільського (зеленого) туризму в сучасних умовах: досвід Польщі»
  •  
  • Шановні чарівні жінки!

     
    ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА ІМЕНІ ЛЕОНІДА ЮЗЬКОВА 2024 р.