Надіслати листа Мапа сайту На головну сторінку
... Яка країна, такий і закон (Народна мудрість) ...
Українською мовою Русский язык In English
 Меню   
 
 • Загальна інформація
 • Освітній процес
 • Управління університетом
 • Ліцензування та акредитація
 • Вступнику
 • Факультети
 • Військова кафедра
 • Центр ППК
 • Структурні підрозділи
 • Наукова діяльність
 • Міжнародна співпраця
 • Студентське життя
 • Випускники університету
 • Профспілка
 • Публічні закупівлі
 • Інформація для оприлюднення
 • Мапа сайту
 •  

   Спілкування   
   
 • Онлайн конференція
 •  

   Бібліотека   
   
 • Електронна бібліотека
 •  


   Контакти   
   

  29000, Україна
  м. Хмельницький,
  вул. Героїв Майдану, 8
  тел:    (0382)71-80-00
  факс: (0382)71-75-70
  email: info@univer.km.ua

   

   Про нас   
   

  Відео про нас

   

   Банери   
       
  Ми на facebook
  Надання безоплатної правової допомоги.
  Євразійська асоціація правничих шкіл та правників
  Міжнародна програма TEMPUS:TRADIR
  Інтернет-портал мережі УРАН доступу до електронних інформаційних ресурсів
  Міністерство освіти і науки України
  Ridna khmelnitchina
  Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
  neuvoo.com.ua - Ваш пошук роботи починається тут.
  International Association of Procedural Law
  ГГТУ им. П.О.Сухого.
   

   Фотовиставка   
   
   

   Погода   
   
  Погода в Хмельницькому » Україна
   

     Діяльність юридичної клініки в 2014-му році.   
   
  Діяльність юридичної клініки у 2014році.


  1. За 2014 рік практичне навчання у юридичній клініці пройшло 84 студенти юридичного факультету (46 студентів 4-го курсу, 36 студентів 5-го курсу та 2 студенти магістратури).
  Щоденно в юридичній клініці на чергуванні знаходилось по п’ять студентів юридичного факультету. З 8.30 до 12.00 год. відповідно до установчих документів студентами-консультантами з безпосередньою участю юрисконсультів здійснювався прийом громадян (інтерв’ювання клієнта, надання юридичної довідки, консультування, тощо). З 13.00 до 17.00 год. проводилась робота над складанням необхідних процесуальних документів за матеріалами справ клієнтів.
  Для практичного навчання студентів на кожному чергуванні також здійснювались тренувальні складання проектів позовних заяв, адміністративних позовів, заяв, претензій, клопотань, апеляційних та касаційних скарг, тощо, на базі уже вирішених юридичною клінікою справ клієнтів.

  2. За звітний період студентами під керівництвом працівників юридичної клініки було надано безоплатну правову допомогу 411 особам (консультування, підготовка позовних заяв, заяв окремого провадження, заяв про видачу судового наказу, адміністративних позовів, клопотань, скарг, звернень та інших процесуальних документів).
  Здійснювалось систематичне представництво інтересів клієнтів у судах, відділі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області, органах нотаріату, громадських організаціях.

  3. Організовано такі науково-практичні заходи:
  - 07 листопада 2014 року проведено Форум партнерів юридичної клініки метою якого стало створення майданчика для обговорення стратегії об’єднання зусиль урядових та неурядових організацій у сфері надання безоплатної правової допомоги, поширення інформації про діяльність партнерів, висвітлення іноземного досвіду в окресленій сфері на прикладі Білорусії, Польщі та Росії.
  Безпосередніми учасниками (доповідачами) заходу були: представники юридичного відділу Хмельницької обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Хмельницькій області, Хмельницького обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Центру реабілітації «Родинний затишок», ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку», ХОГО «Подільська правова ліга», ГО «Центр правового захисту» та інші.
  Заочно участь у Форумі, шляхом надання відеозвернень та презентацій, взяли представники:
  - юридичної клініки факультету управління Інституту управлінських кадрів Академії управління при Президентові республіки Білорусь;
  - студентської служби правової допомоги Полоцького державного університету (Білорусь);
  - юридичної клініки Білоруського державного економічного університету;
  - Фонду юридичних клінік Польщі («Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych»);
  - Асоціації юридичних клінік України.
  За результатами Форуму було окреслено конкретні перспективи налагодження партнерських відносин з низкою правозахисних інституцій, а також підписано договір про співпрацю з Центром реабілітації та тимчасового перебування для молодих інвалідів з розумовою відсталістю «Родинний затишок».

  - 25 листопада за сприяння Ради адвокатів Хмельницької області та ініціативи юридичної клініки Хмельницького університету управління та права, ХОГО «Подільська правова ліга» та ГО «Самопоміч» в м. Хмельницькому було проведено робочу зустріч на тему: «Координація дій волонтерів, правозахисників, юристів, адвокатів та громадських організацій Хмельницької області з надання безоплатної правової допомоги вимушеним переселенцям, учасникам АТО та їх родинам».
  В ході заходу було обговорено такі три блоки проблемних питань:
  1. особливості надання правової допомоги учасникам АТО та членам їх родин;
  2. особливості надання правової допомоги вимушеним переселенцям з зони проведення АТО;
  3. взаємодія правозахисників, юристів, волонтерів, адвокатів та громадських організацій у наданні допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та вимушеним переселенцям.
  В результаті зустрічі учасники здійснили обмін інформацією та досвідом в окресленій сфері діяльності, виробили стратегію координації дій волонтерів, правозахисників, юристів, адвокатів та створили довідковий реєстр таких активістів, що допоможе надалі більш швидко та ефективно досягати поставлених цілей.

  4. Працівники та студенти юридичної клініки протягом 2014 року взяли участь у роботі десяти круглих столів та інших науково-практичних заходів, а саме:
  - 12 лютого 2014 року Савчук А.М. взяла участь в роботі фокус-групи з опитування організацій громадянського суспільства (ОСГ). Захід організовано Центром соціальних експертиз ІС НАНУ в межах проекту ЄС «Громадянське суспільство. Діалог заради прогресу».
  - 10-14 лютого 2014 року працівниками юридичної клініки підготовлено двох студентів для участі в конкурсі студентських робіт: «Юридична клініка: що це для нас та чому ми тут?».
  - 19 березня 2014 року працівники юридичної клініки взяли участь у громадському форумі «Ефективний контроль за діяльністю органів влади: виклики сьогодення», що був організований Хмельницьким університетом управління та права, спільно з Громадською радою при Хмельницькій обласній державній адміністрації.
  - 10 квітня 2014 року Савчук А.М. взяла участь в круглому столі на тему: «Покращення доступу жителів сільської місцевості до правової допомоги через використання новітніх технологій», що був організований ХОГО «Подільська правова ліга»
  - 19 червня 2014 року Савчук А.М. взяла участь у щорічному З’їзді юридичних клінік вищих навчальних закладів України, що проходив у м. Києві.
  - 27 червня 2014 року Савчук А.М. взяла участь в презентації порталу «Правоонлайн». Ресурс створено благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги».
  - 30 вересня 2014 року працівники та студенти юридичної клініки взяли участь в семінарі-тренінгу на тему: «Громадський контроль за діяльністю влади», що проходив у м. Хмельницькому за підтримки Фонду «Східна Європа» в рамках програми РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво.
  - 28 жовтня 2014 року Васюк Т.В. взяла участь в круглому столі на тему: «Оцінка вразливості м. Хмельницького до глобальної зміни клімату». Організатори заходу: Хмельницька міська рада спільно з Національним екологічним центром України (НЕЦУ) разом з ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» та ГО «Українська Молодіжна Кліматична Асоціація» в рамках програми адаптації до зміни клімату країн Східного партнерства (Climate forum East).
  - 18 грудня 2014 року працівники юридичної клініки взяли участь у презентації проекту «Жіночий Антикорупційний Рух». Організатори проекту: громадська організація «Українські Креативні Реформатори», Центр Громадської Активності «РЕЗУЛЬТАТ», Хмельницький молодіжний Клуб розвитку.
  Окремо слід відзначити, що 09 грудня 2014 року двоє студентів юридичної клініки взяли участь у фіналі ІV міжвузівського відкритого дебатного турніру з прав людини «Реформування правоохоронних органів України», який відбувся у м. Києві.

  5. З метою підвищення кваліфікації працівники юридичної клініки протягом 2014 року взяли участь в чотирьох навчальних заходах, а саме:
  З 01 квітня по 04 квітня 2014 року Хіміч В.О. взяв участь у «Весняній школі юридичної клінічної освіти 2014: стандарти діяльності юридичних клінік», яка відбулась у місті Львові за сприянням Асоціації юридичних клінік України та Української фундації правової допомоги.
  10-11 червня 2014 року Савчук А.М. взяла участь у тренінгу з адвокації розширення доступу до лікування вірусного гепатиту С для вразливих груп населення, що відбувся у м. Києві в рамках співпраці юридичної клініки з Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні
  13 червня 2014 року Савчук А.М. та Хіміч В.О. взяли участь у семінарі-тренінгу на тему: «Поняття та види дискримінації, критерії визначення дискримінації. Практика застосування статті 14 Європейської конвенції з прав людини», що проходив у м. Хмельницькому. Організаторами заходу виступили: Рада Європи, у співпраці з Радою Адвокатів Хмельницької області, Головним Управлінням юстиції у Хмельницькій області, Хмельницькою торгово-промисловою палатою, ХОГО «Подільська правова ліга».
  20-21 листопада 2014 року Хіміч В.О. взяв участь у науково-практичному семінарі «Активізація ролі юридичних клінік у складних умовах сьогодення», що проходив у м. Києві за підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі (Координатор проектів ОБСЄ в Україні) та Асоціації юридичних клінік в Україні.

  6. Структурним підрозділом проведенно 5 зустрічей студентів-консультантів юридичної клініки з практикуючими юристами, зокрема:
  - 16 квітня 2014 року в приміщенні юридичної клініки відбулася зустріч студентів з начальником управління регулювання природокористуванням Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації Прокопець Іриною Іванівною на тему: «Формування екологічної поведінки людини».
  - 29 квітня 2014 року в приміщенні юридичної клініки відбулася зустріч студентів з Головним спеціалістом сектору державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об’єднань громадян та державної реєстрації друкованих засобів масової інформації Гуліватою Валентиною Іванівною. Під час заходу було розкрито порядок утворення та реєстрації громадських об’єднань, теоретичні та практичні питання припинення суб’єктів господарювання та ін.
  - 24 вересня 2014 року студенти-консультанти юридичної клініки здійснили навчальний візит до Хмельницького РВ УМВС України в Хмельницькій області. Метою заходу було ознайомлення з роботою вказаного правоохоронного органу, порядком внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, особливостями проведення першочергових слідчих дій. Ознайомчу екскурсію та правопросвітню бесіду було проведено першим заступником начальника – начальником СВ Хмельницького РВ УМВС України в Хмельницькій області, майором міліції Зацерковним Юрієм Дмитровичем.
  - 01 жовтня 2014 року в приміщенні юридичної клініки було проведено тренінг для студентів-консультантів на тему: «Налагодження психологічного контакту з клієнтом». Доповідачем виступила кандидат психологічних наук Волинець Наталія Валентинівна.
  - 15 жовтня 2014 року в приміщенні юридичної клініки відбувся семінар-тренінг для студентів-консультантів на тему: «Основні напрямки, форми і методи соціально-виховної роботи із засудженими до позбавлення волі». Доповідачем виступив майор пенітенціарної служби Хмельницького слідчого ізолятора, начальник відділення соціально-психологічної служби Кравчук Руслан Вікторович.

  7. За 2014 рік працівниками та студентами проведено 21 інтерактивне правопросвітнє заняття у школах:
  - 14 жовтня 2014 року працівники юридичної клініки провели для учнів одинадцятих класів Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 ім. В. Чорновола семінар-тренінг на тему: «Юридична відповідальність неповнолітніх».
  - 16 жовтня 2014 року працівники юридичної клініки провели для учнів 11 класу Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21 два семінари-тренінги на тему: «Юридична відповідальність неповнолітніх».
  - 17 жовтня 2014 року працівники та студенти-консультанти юридичної клініки провели для учнів 10 та 9 класів Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21 два семінари на тему: «Права та обов’язки неповнолітніх».
  - 21-22 жовтня 2014 року проведено чотири інтерактивних заняття на правову тематику для учнів 6-7 класів Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21.
  - 05 жовтня 2014 року працівниками юридичної клініки проведено три інтерактивних заняття на тему: «Правова культура учнів» для школярів 5-х класів Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21.
  - 11 листопада 2014 року працівниками та студентами юридичної клініки проведено інтерактивне заняття на правову тематику для учнів 10-х класів в Хмельницькому міському колегіумі № 16 ім. В.І. Козубняка.
  - 12 листопада 2014 року працівниками та студентами юридичної клініки проведено інтерактивне заняття на правову тематику для учнів 7-го класу Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21.
  - 28 листопада 2014 року працівниками юридичної клініки проведено два інтерактивних заняття на правову тематику для учнів 9-х, 11-х класів в Хмельницькому міському колегіумі № 16 ім. В.І. Козубняка.
  - 10 грудня 2014 року працівниками юридичної клініки проведено інтерактивне заняття на правову тематику для учнів 2-х класів Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21.
  - 11 грудня 2014 років працівниками юридичної клініки проведено три інтерактивних заняття на правову тематику для учнів 9-11-х класів Хмельницького НВО № 28.

  8. Протягом звітного періоду колективом юридичної клініки підготовлено та розповсюджено серед населення Хмельниччини дві брошури:
  - Позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року: роз’яснення законодавства для виборців (у запитаннях та відповідях) / За заг. ред. А.М. Савчук, С.П. Білий. – Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2014. – 43 с.
  - Позачергові вибори народних депутатів України 26 жовтня 2014 року: роз’яснення законодавства для виборців (у запитаннях та відповідях) / За заг. ред. А.М. Савчук – Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2014. – 53 с.

  9. За звітний період працівниками структурного підрозділу підготовлено та розміщено у друкованих ЗМІ Хмельницької області двадцять дві статті правопросвітнього характеру в газетах «Є! Сімейна ТБ» та «Подільські вісті».

  10. Впродовж звітного року активною була співпраця з телеканалами, зокрема:
  - 27 червня 2014 року Савчук А.М. дала телекомпанії «33 канал» інтерв’ю на тему: «Внесення змін до Конституції України», яке вийшло в ефір цього ж дня в програмі новин.
  - 21 липня 2014 року Савчук А.М. взяла участь у телемарафоні на тему: «Захищеність інвалідів», що транслювався в прямому ефірі телекомпанією «33 канал». В ході програми було виділено близько 15 хвилин ефірного часу для висвітлення діяльності юридичної клініки університету в сфері надання безоплатних правових послуг особам з обмеженими можливостями.
  - 07 листопада 2014 року в рамках проведення «Форуму партнерів юридичної клініки» каналом «TV 7+» було знято репортаж про діяльність юридичної клініки Хмельницького університету управління та права, який вийшов у ефір в програмі новин, а також був розміщений на інтернет-ресурсах.
  - 07 листопада 2014 року в рамках проведення «Форуму партнерів юридичної клініки» журналістами медіакорпорації «Є!» знято репортаж про діяльність юридичної клініки Хмельницького університету управління та права, який розміщено в інтернет-виданні цього ЗМІ.
   
  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА ІМЕНІ ЛЕОНІДА ЮЗЬКОВА 2024 р.