Надіслати листа Мапа сайту На головну сторінку
... Чим вища трибуна, тим більше дров з неї можна наламати (Флоріан Боднар) ...
Українською мовою Русский язык In English
 Меню   
 
 • Загальна інформація
 • Освітній процес
 • Управління університетом
 • Ліцензування та акредитація
 • Вступнику
 • Факультети
 • Військова кафедра
 • Центр ППК
 • Структурні підрозділи
 • Наукова діяльність
 • Міжнародна співпраця
 • Студентське життя
 • Випускники університету
 • Профспілка
 • Публічні закупівлі
 • Інформація для оприлюднення
 • Мапа сайту
 •  

   Спілкування   
   
 • Онлайн конференція
 •  

   Бібліотека   
   
 • Електронна бібліотека
 •  


   Контакти   
   

  29000, Україна
  м. Хмельницький,
  вул. Героїв Майдану, 8
  тел:    (0382)71-80-00
  факс: (0382)71-75-70
  email: info@univer.km.ua

   

   Про нас   
   

  Відео про нас

   

   Банери   
       
  Ми на facebook
  Надання безоплатної правової допомоги.
  Євразійська асоціація правничих шкіл та правників
  Міжнародна програма TEMPUS:TRADIR
  Інтернет-портал мережі УРАН доступу до електронних інформаційних ресурсів
  Міністерство освіти і науки України
  Ridna khmelnitchina
  Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
  neuvoo.com.ua - Ваш пошук роботи починається тут.
  International Association of Procedural Law
  ГГТУ им. П.О.Сухого.
   

   Фотовиставка   
   
   

   Погода   
   
  Погода в Хмельницькому » Україна
   

     Архів: Діяльність юридичної клініки в 2013 році   
    1. За 2013 рік практичне навчання у юридичній клініці пройшло 63 студенти юридичного факультету (39 студентів 4-го курсу та 24 студенти 5-го курсу).

  2. Протягом 2013 року студентами під керівництвом працівників юридичної клініки було надано правову допомогу 331 особі (консультування, підготовка позовних заяв, клопотань, скарг, звернень та інших процесуальних документів).
  Здійснено представництво інтересів клієнтів у відділі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області, Хмельницькому міськрайонному суді Хмельницької області та органах нотаріату.

  3. Структурним підрозділом започатковано проведення щорічних заходів присвячених діяльності юридичних клінік. Першим з них став круглий стіл на тему: «Актуальні питання вдосконалення співпраці інституцій, що надають безоплатну правову допомогу», що відбувся 27 вересня 2013 року за підтримки громадської ради при Хмельницькій обласній державній адміністрації та Євразійської асоціації правничих шкіл та правників. В ході засідання круглого столу обговорено напрямки поглиблення співпраці між урядовими та неурядовими організаціями, які надають безоплатну правову допомогу вразливим верствам населення. Особливу увагу приділено розробці конкретних пропозицій, спрямованих на вирішення піднятої проблематики. Зокрема, розроблено інформаційну таблицю з відомостями про роботу урядових та неурядових організацій, які надають безоплатну правову допомогу вразливим верствам населення.

  4. Структурним підрозділом започатковано проведення зустрічей студентів-консультантів юридичної клініки з практикуючими юристами, зокрема:
  - 07 листопада 2013 року відбулася зустріч з головним спеціалістом відділу правової роботи та представництва інтересів держави в судах Головного управління юстиції в Хмельницькій області Присяжним Олексієм Івановичем. В ході зустрічі було обговорено актуальні практичні питання, що виникають в ході виконання судових рішень, здійснення виконавчого провадження, представництва інтересів держави в судах.
  - 21 листопада 2013 року відбулася зустріч з юристом АК «Місяць і партнери» Ткачуком Богданом Миколайовичем, який виступив на тему: «Практика звернень до Європейського суду з прав людини».
  - 02 грудня 2013 року відбулася зустріч з головним спеціалістом сектору державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об’єднань громадян та державної реєстрації друкованих засобів масової інформації Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Зоболотною Юлією Андріївною.

  5 За 2013 рік працівниками структурного підрозділу підготовлено та розміщено у друкованих ЗМІ Хмельницької області одинадцять статей правопросвітницького характеру, а саме:
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 17 січня 2013 року № 3 (657) стаття під назвою: «Як зареєструвати майнове право на нерухоме майно». – стор. 9.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 14 лютого 2013 року № 7 (661) відповіді на листи читачів у рубриці «Запитуйте – відповідаємо». – стор. 16.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 7 березня 2013 року № 10 (664) відповіді на запитання читачів у рубриці «СМС-запитання». – стор. 3.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 11 квітня 2013 року № 15 (669) відповіді на листи читачів: «Яку державну допомогу по догляду за інвалідом з дитинства І групи має отримувати мати?». – стор. 16.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 18 квітня 2013 року № 16 (670) відповіді на листи читачів у рубриці «Запитуйте – відповідаємо». – стор. 15.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 30 травня 2013 року № 22 (676) відповіді на запитання читачів у рубриці «СМС-запитання». – стор. 3.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 18 липня 2013 року № 30 (684) відповіді на запитання читачів у рубриці «СМС-запитання». – стор. 4.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 15 серпня 2013 року № 34 (688) відповіді на запитання читачів у рубриці «СМС-запитання». – стор. 3.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 12 вересня 2013 року № 38 (692) відповіді на запитання читачів у рубриці «СМС-запитання». – стор. 5.
  - журнал «Проскурівський телеграф» від 19 вересня 2013 року № 38 стаття під назвою: «Юридична клініка надає безкоштовну правову допомогу». – стор. 4.
  - газета «Є! Сімейна ТБ» (Всеукраїнське видання. Подільський випуск) від 14 листопада 2013 року № 46 (700) відповіді на запитання читачів у рубриці «СМС-запитання» – стор. 4.

  6. Працівники та студенти юридичної клініки протягом звітного періоду взяли участь у роботі одинадцяти круглих столів та інших науково-практичних заходів, а саме:
  - 7 лютого 2013 року завідувач юридичної клініки Савчук А.М. виступила на засіданні координаційної ради об’єднань громадян соціального спрямування, яке проводилось під головуванням начальника управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Воронецького С. І. Тема виступу: «Зміни в чинному законодавстві, які стосуються утворення, реєстрації, діяльності та ліквідації громадських об’єднань в Україні і пов’язані з введенням в дію з 1 січня 2013 року Закону України «Про громадські об’єднання».
  - 1 березня 2013 року завідувач юридичної клініки Савчук А.М. взяла участь у з’їзді членів Асоціації юридичних клінік України, м. Київ.
  - 4 березня 2013 року представники юридичної клініки університету Савчук А.М. та Хіміч В.О. взяли участь в подіумній дискусії на тему: «Визначення шляхів реформування вищої освіти в Україні». Захід проводився за ініціативи ГО «Центр політичних студій та аналітики» (м. Київ).
  - 18 квітня 2013 року Савчук А.М. та Хіміч В.О. взяли участь в презентації «Чи доступні генеральні плани міст Хмельницької області?», яка була організована ГО Центр правового захисту в м. Хмельницькому.
  - 24 вересня 2013 року Савчук А.М. взяла участь в роботі круглого столу на тему: «Поширення американського досвіду pro bono діяльності серед адвокатської спільноти Хмельницької області», який був організований ХОГО «Подільська правова ліга».
  - 10 жовтня 2013 року завідувач юридичної клініки Савчук А.М. взяла участь в круглому столі на тему: «Досвід становлення системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в Україні». Організаторами заходу виступали: Хмельницький університет управління та права, Головне управління юстиції у Хмельницькі області, Євразійська асоціація правничих шкіл та правників, Відділення Асоціації правників України в Хмельницькій області.
  - 18 жовтня 2013 року працівники юридичної клініки та 5 студентів-консультантів взяли участь в круглому столі на тему: «Надання соціальних послуг вразливим верствам населення». Керівник юридичної клініки Савчук А.М. виступила з доповіддю на тему: «Досвід діяльності юридичної клініки в сфері надання безоплатної правової допомоги вразливим верствам населення». Захід організовувався Хмельницькою обласною державною адміністрацією.
  - 12 листопада 2013 року завідувач юридичної клініки Савчук А.М. взяла участь в роботі круглого столу, що організовувався Павлоградським міським благодійним фондом «Горєніє» (Дніпропетровська область). В ході заходу було обговорено та внесено пропозиції учасників круглого столу до підготовленого проекту Закону України «Про внесення змін до ЦПК України (щодо деяких аспектів наказного провадження)».
  - 10 грудня 2013 року завідувач юридичної клініки Савчук А.М. взяла участь в роботі круглого столу на тему: «Права людини в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку». Захід організовано Хмельницьким університетом управління та права і Головним управлінням юстиції в Хмельницькій області.
  - 20 грудня 2013 року завідувач юридичної клініки Савчук А.М. взяла участь в круглому столі «Арбітраж як засіб захисту бізнесу: міжнародний арбітраж та третейський розгляд – сучасні тенденції і новації», який буде проводитись Хмельницькою торгово-промисловою палатою та Хмельницьким університетом управління та права, спільно з Хмельницьким осередком Асоціації Правників України, Третейським судом при Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати і Юридичною компанією «ARBITRADE».

  Окремо слід відзначити, що з 29 листопада по 2 грудня 2013 року юрисконсульт Білий С.П. у складі команди від ХУУПа брав участь у ІІ Міжнародному студентському конкурсі з міжнародного торгівельного права та міжнародного комерційного арбітражу ICC Lex Mercatoria. Захід проходив у Білоруському державному університеті (м. Мінськ, Республіка Білорусь).

  7. Працівниками структурного підрозділу прочитано чотири лекції на правову тематику для учнів шкіл, зокрема:
  - 7 лютого 2013 року Савчук А.М., Білий С.П. прочитали правопросвітницьку лекцію на тему: «Відповідальність за ювенальні правопорушення» для учнів 7-11 класів Ружичанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Центр здорового способу життя» Хмельницької районної ради.
  - 18 вересня 2013 року юрисконсульт Хіміч В.О. прочитав лекцію для старшокласників на тему: «Правова країна у стінах школи» в Хмельницькому міському колегіумі № 16 ім. В.І. Козубняка.
  - 24 жовтня 2013 року працівники юридичної клініки Савчук А.М. та Хіміч В.О., а також студентки 4 курсу юридичного факультету взяли участь в засіданні Клубу правових знань при Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Островського. Цільовою аудиторією були учні 9-го класу Хмельницького міського колегіуму № 16 ім. В.І. Козубняка.
  - 12 грудня 2013 року Савчук А.М., Білий С.П. прочитали правопросвітницьку лекцію присвячену 65-й річниці прийняття Загальної декларації з прав людини для учнів 7-11 класів Ружичанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Центр здорового способу життя» Хмельницької районної ради.

  8. Впродовж звітного року активною була співпраця із ХОДТРК «Поділля-Центр», зокрема:
  - 04 жовтня 2013 року журналістами ХОДТРК «Поділля-Центр» був знятий репортаж про діяльність юридичної клініки.
  - 30 жовтня 2013 року інформацію про діяльність юридичної клініки висвітлено в ефірі радіо ХОДТРК «Поділля-центр».
  - 03 грудня 2013 року журналістами ХОДТРК «Поділля-Центр» знято репортаж про діяльність юридичної клініки в рамках відзначення тижня права.

  9. Юридична клініка систематично інформувала громадськість про свою діяльність на офіційному сайті університету та інших Інтернет ресурсах, зокрема:
  - 16 вересня 2013 року на офіційному сайті газети «Є» розміщено інформацію про можливість отримання безоплатної правової допомоги в юридичній клініці Хмельницького університету управління та права;
  - 4 жовтня 2013 року на офіційному сайті Хмельницької обласної державної адміністрації було розміщено інформацію про діяльність юридичної клініки та про візит до цього структурного підрозділу університету заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Л.В. Бернадської;
  - інформація про діяльність юридичної клініки, корисні посилання та заходи систематично висвітлюється в соціальній мережі «Вконтакті» в групі «Юридична клініка Хмельницького університету управління та права».

  10. З метою підвищення кваліфікації працівники юридичної клініки протягом звітного періоду взяли участь в чотирьох навчальних заходах, а саме:
  - 27-28 лютого 2013 року юрисконсульт юридичної клініки Білий С.П. взяв участь у тренінгу на тему: «Підготовка правозахисних кампаній, проведення адвокасі та лобіювання у сфері захисту прав людини», який проходив у м. Хмельницькому в рамках Програми розвитку ООН (UNDP) за сприяння Посольства Великої Британії в Україні.
  - З 5 по 9 серпня 2013 року юрисконсульт Білий С.П. брав участь у п’ятиденній літній програмі з міжнародного комерційного арбітражу, яка проходила в м. Києві.
  - 20 листопада 2013 року працівники юридичної клініки взяли участь в он-лайн семінарі на тему: «ГРАНТИ-2014: 5 кроків від ідеї до фінансування», що організовувався Олександром Бабієм, головою Агентства місцевого економічного розвитку м. Бурштин.  
  - 25 грудня 2013 року працівники юридичної клініки взяли участь в он-лайн семінарі на тему: «ЄВРОШАНС: як отримати європейські кошти для громади». Організатор заходу Олександр Бабій, голова Агентства місцевого економічного розвитку м. Бурштин.

  11. Протягом 2013 року активно реалізовувались договори співпраці між юридичною клінікою та різними державними та громадськими інституціями.
   
  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА ІМЕНІ ЛЕОНІДА ЮЗЬКОВА 2024 р.