„Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу”.
Цей міжнародний форум було присвячено питанням реалізації завдань щодо забезпечення якості вищої освіти, запровадження Національної рамки кваліфікацій та Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи.
Заходи, передбачені програмою конференції, проводилися на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії педагогічних наук України. За повідомленнями організаторів конференція зібрала понад 350 учасників, серед яких близько сотні керівників ВНЗ першого – четвертого рівнів акредитації. Хмельницький університет управління та права на конференції представляли В.Савицький, проректор з нормативного та науково-методичного забезпечення, голова методичної ради і Т.Терещенко, доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування, керівник відділу навчально-методичного забезпечення, заступник голови методичної ради.
З вітальними промовами до учасників конференції звернулися Леонід Губерський – ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ян Томбінські – посол Європейського Союзу в Україні, Євген Суліма – перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України, Василь Кремень – президент Національної академії педагогічних наук України, Джулія Моро – координатор програми „Темпус” в Україні, Білорусі та Молдові Виконавчого агентства з питань освіти, культури та аудіовізуальних засобів, Каріна Уферт – голова Європейського союзу студентів.
У перший день конференції було проведено три тематичні пленарні засідання, наприкінці кожного з яких доповідачі відповіли на числені запитання учасників.
На першому пленарному засіданні на тему „Запровадження Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи” презентували свої доповіді Раймонда Маркевічене – Болонський експерт, керівник департаменту міжнародних програм і зв’язків Вільнюського університету (Литва) та Юрій Шашкевич – національний експерт з реформування вищої освіти, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету „Львівська політехніка” (Україна).
Під час другого засідання на тему „Забезпечення якості вищої освіти” з доповідями виступили Давід Кереселідзе – національний експерт з реформування вищої освіти, керівник Національного центру якості освіти Грузії, Володимир Луговий – національний експерт з реформування вищої освіти, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України, Володимир Бугров – проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Третє засідання було присвячене темі „Запровадження національної рамки кваліфікацій (НРК)”. На ньому увазі учасників представили свої доповіді Олав Аарна – член Ради Кваліфікаційної агенції Естонії, Вадим Захарченко – національний експерт з реформування вищої освіти, проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морської академії, Андрій Гожик – директор науково-методичного центру організації навчального процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
26 жовтня відповідно до тематики конференції на базі Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України були проведені майстер-класи.
Основні аспекти змісту конференції будуть розглянуті на черговому засіданні методичної ради університету.
Фоторяд з конференції можна переглянути тут.