Співорганізаторами заходу стали:
- Хмельницький університет управління та права;
- Господарський суд Хмельницької області;
- Головне управління юстиції в Хмельницькій області.
Робота круглого столу проходила за наступними тематичними напрямами:
1. Загальні засади та джерела правового регулювання відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Позасудові процедури спрямовані на відновлення платоспроможності суб’єкта господарювання.
2. Публічно-правові та приватноправові заходи щодо запобігання банкрутства суб’єктів господарювання.
3. Провадження у справах про банкрутство (порушення провадження, повернення, відкликання заяви про порушення справи про банкрутство, мораторій на задоволення вимог кредиторів).
4. Процедура розпорядження майна та санація суб’єкта господарювання.
5. Ліквідаційна процедура: особливості здійснення.
6. Особливості продажу майна у процедурі банкрутства.
7. Мирова угода у справах про банкрутство.
8. Особливості банкрутства окремих категорій суб’єктів підприємницької діяльності.
Як і вперше у роботі круглого столу взяли участь представники Головного управління юстиції у Хмельницькій області, судді господарських судів України, арбітражні керуючі, науково-педагогічні працівники Хмельницького університету управління та права, адвокати та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів України.
Спеціальними гостями заходу стали вельмишановний Борис Мусійович Поляков, суддя Вищого господарського суду України, доктор юридичних наук, професор, а також Галина Михайлівна Серпутько, головний спеціаліст Управління з питань банкрутства Міністерства юстиції України.
Питання реформування українського законодавства у сфері відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, які розглядалися під час роботи круглого столу, мають надзвичайну актуальність, зумовлену потребами розвитку нашого суспільства. Сьогодні перед суспільством постала необхідність вирішити ключові проблеми оновлення законодавства в даній сфері.
Вже не вперше законодавець настільки радикально підійшов до теми банкрутства, що не почав вносити точкові зміни до чинного Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а виклав його в новій редакції, яка набере чинності у січні 2013 року.
Закон розроблено і прийнято з метою вдосконалення процедур банкрутства, зменшення тривалості процедур, поліпшення показників за індексом стягнення, скорочення витрат на виробництво у справах про банкрутство.
Зважаючи на актуальність обговорення даної тематики, сподіваємось, що напрацювання круглого столу будуть матеріалізовані в українському законодавстві та допоможуть в подоланні існуючих в ньому прогалин та колізій.
За результатами роботи двох круглих столів університетом будуть видані тези та доповіді учасників круглого столу, які безумовно стануть у пригоді як практикуючим юристам та суддям, так і науково-педагогічним працівникам та студентам.