Зранку учасників олімпіади привітав ректор університету, кандидат юридичних наук, доцент О. М. Омельчук. Після чого вони відправились на комплексне тестування з української мови та літератури, історії України, математики. За результатами цього тестування до наступного конкурсу олімпіади пройшло лише 17 учасників, та про це вони дізнались вже о 12:30, після брейк-кави та екскурсій корпусами університету.
А о 13:00 в актовому залі університету розпочався ІІІ тур олімпіади, на якому вже могли бути присутні вболівальники та глядачі, яких, до речі, зібралося не мало. Почесну місію визначити кращих з кращих виконувало високоповажне журі, а саме:
1. Голова журі - проректор Хмельницького університету управління та права з нормативного та науково-методичного забезпечення, кандидат наук з державного управління, доцент Володимир Тадеушович Савицький;
2. Заслужений юрист України, адвокат Валерій Габорович Терлич;
3. адвокат Ольга Євгенівна Самбір;
4. доцент кафедри мовознавства, кандидат філологічних наук, доцент Валентина Григорівна Рогожа;
5. доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук, кандидат психологічних наук, доцент Оксана Григорівна Гуменюк;
6. старший викладач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій Андрій Васильович Ткач.
Цей тур олімпіади передбачав виконання завдань з української мови та задач з логіки. За результатами цих конкурсів до фіналу змагання вийшло 10 учасників:
1. Герасімук Катерина;
2. Дичко Анатолій;
3. Зацепіна Катерина;
4. Колесник Анна;
5. Коломієць Юрій;
6. Крук Любов;
7. Максименко Олеся;
8. Місяць Костянтин;
9. Сидорук Юлія;
10. Щепковська Ірина.
На фіналістів чекало не просте випробування, адже цей тур проходив у форматі публічного виступу - за одну хвилину учасники повинні були розкрити власне розуміння змісту висловлювання відомого прозаїка, лауреата Нобелівської премії Вільяма Фолкнера: «Не намагайтесь бути кращими за Ваших сучасників чи попередників. Намагайтесь бути кращими за себе!».
Варто зауважити, що цей конкурс дався учасникам не легко і ми вкотре переконалися - чим краще знають тестову систему опитування студенти та учні, тим важче їм дається мистецтво риторики.
Проте, кращі були визначені і ними стали: Юлія Cидорук, Юрій Коломієць та Ірина Щепковська. Таким чином, суперфіналісти мали презентувати виступ на одну із запропонованих тем:
1. Як зберегти духовність української молоді в умовах сучасного інформаційного простору.
2. Як зробити здоровий спосіб життя престижним для молоді.
3. Як сформувати і зберегти інтелектуальний потенціал української нації.
Поки наші суперфіналісти готувались до виступу глядачів та вболівальників розважала команда КВН університету «Отдыхаем вместе», студент-гуморист Вадим Мазур та зірка вокалу Марина Регелюк.
Під час виступів суперфіналістів за них хвилювались не лише друзі та колеги, але і всі студенти університету, викладачі і навіть журі! Проте наші олімпійці справились на відмінно, ось лише ступінь відмінності потрібно було визначити для журі!
Тож, не будемо довго тягнути інтригу – ІІІ місце і грошову винагороду в 500 грн. отримала Ірина Щепковська, ІІ місце (винагорода 1000 грн.) – Юлія Сидорук, а переможцем став Юрій Коломієць і отримав нагороду в 2000 грн.!!! Варто зауважити, що усі призери олімпіади є учнями 11 класу Хмельницького обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки. Тому ми можемо привітати не лише переможців, але й ліцей з таким прекрасним результатом!!!