В цей день представники різних регіонів України зібралися в актовому залі нашого університету для обговорення та пошуку найкращих шляхів забезпечення доступу малозахищених громадян до правосуддя та ефективного представлення їхніх інтересів. Керівники громадських організацій, приватних юридичних фірм та студентських юридичних клінік поділилися кращим досвідом надання безоплатної правової допомоги та розробили план подальших спільних дій на майбутнє.
Дискусія проходила в рамках проведення Шостої квартальної зустрічі проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна» спільно з Міністерством юстиції України та Головним управлінням юстиції в Хмельницькій області.
Відкривали урочисте засідання Неля Продан (начальник Головного управління юстиції в Хмельницькій області) та Людмила Черевченко (керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради).
У заході також взяли участь: заступник директора Департаменту – начальник Управління координації правової роботи та правової освіти Департаменту реєстрації та систематизації нормативних актів, право освітньої діяльності Міністерства юстиції України пані Оксана Юхта, технічний директор компанії Менеджмент Сістемс Інтернешнл пані Еллен Сіц, віце-президент Асоціації надання правової допомоги та захисту громадян (м. Вашингтон, США) пан Дон Сандерс, директор Проекту USAID «Правова країна» пані Інна Топал, Голова Хмельницької обласної соціальної програми «Народний адвокат» пані Інга Потапова.
Варто зауважити, що учасники Шостої квартальної зустрічі Проекту USAID «Правова країна» є членами трьох загальноукраїнських коаліцій – у сфері охорони здоров’я, в сфері трудових відносин та в сфері захисту права власності. Діяльність коаліцій підтримується Проектом з метою покращення доступу громадян до правосуддя через забезпечення можливості отримати якісні правові послуги. У Хмельницькому Проект USAID «Правова країна» має чотирьох партнерів – членів коаліції у сфері захисту права власності.
Основний гість конференції – пан Дон Сандерс – розповів про існуючі в світі моделі управління коаліцій у сфері надання правової допомоги, про найкращі шляхи захисту прав та обслуговування громадян, а також про можливості розвитку партнерства державного та приватного секторів у забезпеченні людей до правосуддя та правової обізнаності.
У рамках проекту «Правова країна», метою якого є розширення наявних механізмів безоплатної правової допомоги та посилення впливу правових організацій, USAID підтримує діяльність спеціалізованої трирівневої мережі з-понад 70 правових організацій та більше десятка студентських юридичних клінік з усієї України, що спеціалізуються в питаннях права власності, трудового та медичного права. Свою згоду надавати безоплатну юридичну підтримку партнерам цих мереж вже висловили 27 приватних юридичних фірм.