Сьогодні в багатьох історичних довідниках можна зустріти таке визначення – «Вели́ка Вітчизня́на війна́ — термін, яким радянська історіографія та ряд істориків країн колишнього СРСР окреслюють радянсько-німецький збройний конфлікт 1941—1945 років у рамках Другої світової війни».
Проте, незважаючи на плин часу, вічне переписування історії та різноманітне її трактування, для кожної родини нашої країни цей «конфлікт» залишиться чорною сторінкою пам’яті українського народу…
На світанку 22 червня 1941 року фашистська Німеччина напала на Радянський Союз.
Її авіація завдала масованих ударів по аеродромах, залізничних вузлах, військово-морських базах, місцях розквартирування військових частин і багатьом містам на глибину до 250-300 кілометрів від державного кордону.
9 липня 1941 року – на сьомий день після початку війни, нога ворога ступила на Хмельницьку землю, окупувавши село Білотин Ізяславського району, а вже за 20 днів наша область була повністю окупована фашистами.
В урочистостях присвячених пам’ятній даті взяли участь представники ректорату, науково-педагогічні працівники та студенти Хмельницького університету управління та права.
Біля Вічного вогню, як і 66 років тому, горіли свічки, в очах ветеранів тремтіли сльози, а молодь клала квіти до пам’ятників полеглих воїнів…