До участі в круглому столі були запрошені як теоретики науки, так і практики державної служби, а саме: слухачі магістратури «Державна служба» Хмельницького університету управління та права; провідні держслужбовці області, випускники магістратур «Державна служба» та «Державне управління»; представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Хмельницької області; студенти; представники ЗМІ. Загалом подали заявки на виступ понад 70 охочих.
З вітальним словом перед учасниками столу виступили: О. В. Юхновська (начальник управління організації професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, Головного управління державної служби України); В. Д. Гаврішко (перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації); В. Г. Брицький (керуючий справами виконавчого апарату Хмельницької обласної ради); Л. Л. Місінкевич (перший проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права, доктор історичних наук); Н. П. Довгань (керівник відділу магістратури спеціальності «Державна служба» ХУУП, кандидат наук з державного управління); М. І. Баюк (директор Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій).
на тему «Підготовка фахівців за спеціальністю «Державна служба» в контексті адміністративної реформи» на базі Хмельницького університету управління та права з нагоди 15-річчя заснування магістратур «Державна служба» в Україні
1. Доручити управлінню державної служби Головдержслужби України в Хмельницькій області здійснювати контроль за формуванням пропозицій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо відбору і направлення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на навчання в магістратурі за спеціальністю «Державна служба».
2. Включити у програми підготовки фахівців за спеціальністю «Державна служба» навчальну дисципліну "Деонтологія державного службовця".
3. Враховуючи чіткі євроінтеграційні курси необхідно збільшити кількість годин на поглиблене вивчення іноземних мов, зокрема англійської, як мови міжнародного спілкування. Запровадити для кращих слухачів магістратури стажування за кордоном.
4. У навчальному процесі активно запроваджувати інноваційні форми навчання, проводити більше тренінгів, ділових ігор тощо. Постійно застосовувати засоби комп’ютерного та технічного забезпечення.
5. Відпрацювати механізм систематизації запропонованих у магістерських роботах конкретних пропозицій щодо вдосконалення, вирішення актуальних питань модернізації державного, регіонального управління, соціально-економічного розвитку територій та направлення їх у відповідні наукові, законодавчі, державницькі інституції, органи влади різного рівня.
6. В умовах проведення адміністративної реформи та зменшення загальної чисельності державних службовців органів виконавчої влади, знайти можливим не скорочувати державне замовлення на підготовку магістрів за спеціальністю „Державна служба”, що дасть змогу збільшити загальну кількість державних службовців які мають спеціальну освіту.
7. Збільшення практичної складової в навчальних програмах підготовки магістрів за спеціальністю „Державна служба”.