Нарешті, довгоочікувана учнівська олімпіада «Я прагну творити майбутнє» зібрала фіналістів у стінах Хмельницького університету управління та права. Нагадаємо, що олімпіада проводиться університетом спільно з управлінням освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та адвокатами В. Г. Терличем, О. Є. Самбір, В. А. Ватрасом.
Таким чином, за результатами відбіркового туру кращими були визнані есе-заявки 18 учасників, а саме:
- Васильєв Віктор,
- Дідик Наталя,
- Зелений Михайло,
- Йожикова Аліна,
- Клєвцова Ірина,
- Клімчук Святослав,
- Криловський Владислав,
- Лавренюк Алла,
- Маркітан Юлія,
- Новіцька Альоша,
- Петрушко Елла,
- Піпусь Євген,
- Полодюк Ірина,
- Савчук Любов,
- Скрипкевич Уляна,
- Терлич Андрій,
- Цибенко Едуард,
- Шулякова Марія.
Усі фіналісти спочатку взяли участь у 2-му турі, тобто пройшли тестування на комп’ютерах з предметів «Українська мова і література», «Історія України», «Математика» за методикою ЗНО.
Результати тестування були переведені у п’ятибальну систему і враховані при наступному, 3-му турі, що передбачав 3 конкурси: «Українська мова» - необхідно було за 1 хвилину встановити відповідність наведених прикладів відомих творів літератури з тропами; «Логіка» - за 5 хвилин потрібно розв’язати 5 логічних завдань за методиками Равена і Айзенка; «Ораторське мистецтво» - протягом 1 хвилини необхідно було висловити свою думку стосовно вислову Бернарда Шоу «Обертаючись в минуле – зніміть капелюха, а дивлячись у майбутнє – засукайте рукава». Саме третій тур пройшов найбільш жваво і напружено, адже всі учасники мріяли потрапити в трійку суперфіналістів, яка розігрувала між собою грошові премії – 3 тис. грн., 2 тис. грн., 500 грн.
Долю часників після 3 конкурсу вирішувало шановне журі у складі:
1. В. Т. Савицького – голова журі, к. наук з держ. упр., доцент, проректор університету;
2. А. В. Ткач – викладач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій;
3. О. Г. Гуменюк – канд. психол. наук, доцент;
4. Д. А. Монастирський – канд. юр. наук;
5. В. Г. Рогожа – канд., філ. наук. доцент, зав. кафедри мовознавства.
Право дорадчого голосу мали також співзасновники олімпіади, які одночасно виступили в ролі експертів - В. Г. Терлич, О. Є. Самбір, В. А. Ватрас.
Відверто кажучи, після яскравих і емоційних виступів учасників журі досить довго радилось стосовно суперфіналістів. А протягом цього часу гості, запрошені та студенти насолоджувались виступом лауреата багатьох конкурсів бардівської пісні, викладача кафедри фізичного виховання Ігоря Білого.
І ось, нарешті Володимир Тадеушович Савицький оголошує підсумок балів за обидва тури та середній бал за усі конкурси – до суперфіналу виходить 3 щасливчика, а саме Віктор Васильєв (ЗОШ №12 м. Хмельницький), Уляна Скрипкевич (Балинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Дунаєвецького району) та Алла Лавренюк (Хмельницький спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовкою в галузі науки).
Суперфінал передбачав виступ тривалістю не більше 7 хвилин на одне з питань:
1. Як зберегти духовність української молоді в умовах сучасного інформаційного простору?
2. Як зробити здоровий спосіб життя престижним серед молоді?
3. Як сформувати і зберегти інтелектуальний потенціал української нації?
Звісно усі хвилювалися і що важливо, глядачі та журі – не менше самих учасників! Питання звісно були не простими, але досить цікавими, аби час промайнув непомітно. Тим більше, кожен учасник мав ще поставити питання для свого опонента стосовно виступу останнього. І знову хвилюючий та відповідальний момент – журі радяться, підраховують бали!
Перед основною церемонією нагородження, від імені експертів та співзасновників виступив Заслужений юрист України, адвокат Валерій Терлич та відзначив подарунками (енциклопедичною юридичною літературою) виступи Михайла Зеленого і Елли Петрушко в конкурсі «Ораторське мистецтво».
І ось нарешті, після вручення подарунків і сертифікатів про участь в олімпіаді для усіх її учасників, ректор університету Олег Омельчук разом із заступником начальника управління освіти і науки Олександром Попиком запросили на сцену суперфіналістів. Не будемо інтригувати читача – перше місце і 2 тисячі гривень заслужено отримала Улянка Скрипкевич, друге і третє місце – Вітя Васильєв та Алла Лавренюк, відповідно.
Зі слів переможниці Уляни Скрипкевич: «Коли сьогодні я прокинулась о 5:00 ранку аби вчасно доїхати до Хмельницького, то і уявити не могла, що зможу перемогти. Тепер я вірю – все реально, головне вірити в себе і свої сили! Можливо і моя велика мрія стати студенткою Хмельницького університету управління та права також скоро здійсниться….» А ми точно знаємо – така розумниця, як Уляна обов’язково добре складе ЗНО і вступить до ХУУПу!