
В роботі школи брали участь студенти з Львівського університету внутрішніх справ, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету «Острозька академія», Академії адвокатури України, і звісно, студенти Хмельницького університету управління та права.
Партнерами заходу стала відома юридична фірма «Гавриленко та партнери» і Хмельницький університет управління та права.

Першою, на тему «Діяльність Європейського суду з прав людини та компетенція урядового уповноваженого в справах Європейського суду з прав людини» доповідала О. В. Ревуцька (заступник начальника відділу нотаріату Головного управління юстиції в Хмельницькій області).
Наступний майстер-клас з проблематики питання «Право на звернення до Європейського суду з прав людини. Правила сумісності й умови прийнятності індивідуальних заяв», який провів Д. А. Гудима (член Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, канд. юр. наук, доцента кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка) викликав жваве обговорення та багато запитань серед слухачів.
У наступному виступі, Я. М. Жукорська (канд.. юр. наук, доцент кафедри публічного права Тернопільського національного економічного університету) розповіла про виконання рішень Європейського суду з прав людини та наголосила на недостатності лише політичної відповідальності і доцільності встановлення санкцій за невиконання рішень Європейського суду з прав людини.

Увечері всіх чекала вечірка у кафе-кондитерській «Мурмелад», де учасники гарно відпочили, обмінялись враженнями та поспілкувались. Стомлених юристів приємно вразила затишна атмосфера закладу, гра на фортепіано і живий спів французькою.
Так закінчився перший день Всеукраїнської правничої школи з практики Європейського суду з прав людини.
Наступного дня організатори запросили В. П. Місяця (старшого юриста Центру надання правової інформації та правових консультацій, заступника Голови правління Хмельницької правозахисної громадської організації ХОГО "Подільська правова ліг) розповісти про реалізацію права на справедливий судовий захист. Доповідач звернув особливу увагу на рішення Європейського суду з прав людини у справах проти України, щодо порушення права на справедливий судовий розгляд.
Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Стефанчук Руслан Олексійович (Хмельницький університет управління та права) у своєму виступі звернув увагу на нагальні проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини та вказав на необхідність формування європейського погляду на право.

Мирослава Підвальна, керівник Центру "Семінари, конференції, юридичні конкурси та змагання" Хмельницького осередку Ліги студентів Асоціації правників України запропонувала дискусію на тему «Практика Європейського суду з прав людини щодо права на повагу до приватного життя та права на свободу думки і слова».
Підсумком роботи правничої школи стало прийняття резолюції, яка визначила необхідність введення обов’язкової навчальної дисципліни з вивчення практики Європейського суду з прав людини на усіх юридичних факультетах України; обгрунтувала необхідність офіційного перекладу всіх рішень Європейського суду з прав людини, їх аналізу та опублікування; підтримала проведення заходів щодо вивчення та роз’яснення практики Європейського суду з прав людини і створення словника юридичних термінів англійською, українською, французькою мовами.
Резолюція Всеукраїнської правничої школи «Практика Європейського суду з прав людини» буде направлена у Міністерство юстиції України та Міністерство освіти і науки України.
Під час офіційного закриття Міла Дегодь подякувала всім за участь та вручила сертифікати учасників.
Організаційний комітет школи висловлює щиру подяку експертам заходу, а також партнерам – юридичній компанії «Гавриленко та партнери» і Хмельницькому університету управління та права.
Мирослава Підвальна

