Щодня близько 50 героїв залишають нас навіки.
Ми не можемо перемогти час, але ми можемо зберегти пам’ять…
В проекті «Наша перемога» приймають участь усі країни колишнього СРСР і не лише. Кураторами заходу в Хмельницьку є громадська організація «Ліга культур», а саме А. Штібельбанд, та Російська община на чолі з С. Трояновським. Серед молоді нашого обласного центру лише студенти Хмельницького університету управління та права представляють потужний волонтерський рух цього соціально-культурного проекту.
Протягом року представники усіх країн-учасниць спілкувалися з ветеранами та брали у них відео - інтерв’ю. Провідні історики Росії склали спеціальну анкету для ветеранів та запитання для інтерв’ю, що стосуються усіх основних подій Великої Вітчизняної, починаючи з передвоєнних років і ставлення до Й. Сталіна, та завершуючи подробицями побуту, літературними вподобаннями на військову тематику і вірою в Бога. Різноплановість питань пояснюється прагненням авторів проекту створити найповніший соціальний портрет того часу, показати радянського солдата доби Другої Світової якнайправдивіше, з усіма його подвигами та поразками, щирими людськими почуттями та нелюдськими умовами.
Усі відеоматеріали з інтерв’ю волонтери розміщують на сайті www.41-45.su. створюючи, таким чином, унікальний відео-архів спогадів переможців Великої Вітчизняної Війни. Вже сьогодні на цьому сайті кожен бажаючий може знайти спогади очевидця будь-якої події будь-якого року тієї страшної війни.
І важливо навіть не те, що цей проект дає можливість показати широкім колам громадськості правдивий бік такої сплюндрованої сьогодні історії, а те, що він залучає до цієї світлої справи молодь, пропагуючи у середній та вищій школі нові технології патріотичного виховання прийдешнього покоління. Адже подібне спілкування з ветеранами дає можливість кожному з учасників особисто доторкнутись до історії, зберегти на її сторінках обличчя живих героїв та усвідомити важливість ціни, яку кожен солдат заплатив за наше майбутнє!
Серед студентства Хмельницького університету управління та права особливо активну участь в реалізації проекту «Наша перемога» взяли студенти: І. Габінет (1-УЕ), С. Маримон (3-ЮФ), Ю. Томич (2-УЕ), Л. Кошуба (2-УЕ), Б. Здибель (1-ЮФ), М. Коберник (1-ЮФ), В. Яловіцький (1-ЮФ) та К. Тридух (5-УЕ).
А кращі волонтери з усіх країн-учасниць вже в травні цього року відвідають Москву, де буде презентовано фінальний фільм проекту до 65 річниці Великої Перемоги! Хочеться сподіватись, що студенти Хмельницького університету управління та права будуть серед кращих і візьмуть участь в зустрічі з ветеранами на славетній Поклонній горі в столиці Російської Федерації!
Варто зауважити, що в планах організаторів заходу створення повнометражного фільму-спогаду на основі даних інтерв’ю про події Великої Вітчизняної саме в Хмельницькій області. Попередньо, над цією стрічкою працюватиме відомий в області режисер О. Матросов.
Також, за результатами роботи, ці унікальні відеоматеріали будуть офіційно передані до Хмельницького обласного державного архіву.