З привітальним словом перед учасниками заходу виступив виконувач обов’язків ректора Хмельницького університету управління та права О. М. Омельчук.
В роботі круглого столу особисту участь взяв Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (НЕК), доктор юридичних наук, професор Василь Костицький. Він особисто презентував проект закону і відповідав на усі питання щодо нього.
До участі в обговоренні також були запрошені науковці, представники управлінь юстиції Хмельницької області, представники органів місцевого самоврядування та державної влади, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, прокуратури області та різних громадських організацій.
Активну участь в полеміці взяли також заступник хмельницького міського голови В. Г. Байдич, перший проректор Хмельницького університету управління та права, доктор юридичних наук, професор Р. І. Кондратьєв, проректор з наукової роботи університету, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПНУ Р. О. Стефанчук та кандидат юридичних наук, доцент О. В. Когут.
Обговорення проекту закону проходило за наступними напрямами:
- Визначення нових термінів і понять в проекті закону.
- Здійснення державної політики у сфері захисту суспільної моралі.
- Проблеми обігу продукції сексуального та еротичного характеру, а також продукції, що містить елементи насильства та жорстокості.
- Профілактично-просвітницька діяльність у сфері захисту суспільної моралі.
- Діяльність суб’єктів державного нагляду у сфері захисту суспільної моралі.
- Проблеми моніторингу і експертної діяльності у сфері захисту суспільної моралі.
- Діяльність громадських організацій (та окремих громадян) у заходах щодо захисту суспільної моралі.
- Проблеми притягнення до відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту суспільної моралі.
- Зарубіжний досвід у сфері захисту суспільної моралі.
Варто звернути увагу, що Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі є постійно діючим державним позавідомчим експертним і контролюючим органом, який діє відповідно до Закону України "Про захист суспільної моралі".
Національна експертна комісія має право проводити у межах своєї компетенції перевірку діяльності засобів масової інформації, юридичних осіб усіх форм власності, що займаються організацією видовищних заходів та діяльністю з обігу продукції сексуального чи еротичного характеру або такої, що містить елементи насильства і жорстокості.
Рішення Національної експертної комісії,? ухвалені в межах її повноважень, є обов’язковими для розгляду центральними і місцевими органами влади, засобами масової інформації всіх форм власності, а також фізичними та юридичними особами.
Основними завданнями Національної експертної комісії є:
- проведення експертизи продукції, видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру та продукції, що містить елементи або пропаганду культу насильства, жорстокості, порнографії;
- аналіз процесів і тенденцій, що відбуваються у? сфері захисту суспільної моралі, розроблення для органів державної влади та органів місцевого самоврядування рекомендацій з їх правового регулювання;
- контроль за дотриманням законодавства у сфері захисту суспільної моралі;
- участь у розробці міжнародних договорів України з питань захисту суспільної моралі.
Діяльність Національної експертної комісії спрямована на піднесення культури та духовності українського народу, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності в суспільстві, виховання майбутніх поколінь українців на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість, на засадах народних традицій, українських звичаїв, етичних норм і правил поведінки, що склалася у суспільстві.