З історії відомо, що бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія, Єгипет, Китай).
В Україні бібліотечну справу започаткував князь Ярослав Мудрий. Основними сховищами рукописних книг були церковні та монастирські бібліотеки. Книгозбірня Ярослава налічувала близько 950 рукописних томів і зберігалася у Софії Київській. Тут князь організував і книгописну майстерню, а отже подбав і про систематичне поповнення бібліотечного фонду. Ці благодатні зерна, посіяні Ярославом Мудрим ще 1037 року, дали щедрі сходи - протягом наступних століть буйним цвітом розвинулась бібліотечна справа.
Книжковий фонд Київської Русі складав майже 140 тисяч рукописних томів. У ХІ столітті найвідомішою була бібліотека Києво-Печерської лаври, Києво-Могилянської академії - у ХVII столітті, а також великі бібліотеки при університетах: Львівському (1661), Харківському (1805), Київському (1834) і Чернівецькому (1875). Тоді ж, завдяки прогресивній інтелігенції
Сьогодні в Хмельницькому університеті управління та права створено одну із найсучасніших наукових бібліотек при вищих навчальних закладах. До послуг студентів – найновіші підручники та видання провідних наукових шкіл світу, така необхідна в умовах ринкової економіки фахова періодика, збірники та енциклопедії, художня література, а також електронний, систематичний, алфавітний каталоги, картотека підручників та газетно-журнальних статей. В науковій бібліотеці університету до послуг студентів близько 70 тисяч примірників найновіших видань, 5 з яких – періодика.
Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.