9 червня 2009 року в рамках Програми сприяння Парламенту на базі Хмельницького університету управління та права відбудеться круглий стіл на тему «Інституціалізація лобіювання в Україні: проблеми та перспективи». Співорганізаторами заходу є Міністерство юстиції України та Хмельницький університет управління та права.
Відкриття круглого столу відбудеться 9 червня 2009 року о 10:00 в приміщенні конференц-залу за адресою:
м. Хмельницький, вул. Театральна, 8.
Публічне обговорення Концепції та основних підходів до розробки законопроекту відбудеться за участю: заступника Міністра юстиції України Володимира Богатиря; директора Департаменту конституційного та адміністративного права Міністерства юстиції України Владислава Федоренко; менеджера Програми сприяння Парламенту Дениса Базілевича; представників органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Хмельниччини, представників бізнесу, громадських організацій Хмельницької області, а також науковців та експертів.
На засіданні круглого столу буде обговорено Концепцію Закону України «Про вплив громадськості на прийняття нормативно-правових актів» (далі – Концепція), затверджену на засіданні Уряду 22 квітня 2009 року. Зазначений документ розроблявся робочою групою, утвореною Міністром юстиції України на виконання доручення Уряду України та відповідно до рішення РНБОУ від 31 жовтня 2008 року «Про стан протидії корупції в Україні», введеного в дію Указом Президента України від 27 листопада 2008 року №1101.
Учасників круглого столу запрошено висловити свою позицію з наступних питань:
• Що Ви розумієте під терміном «лобіювання»?
• Чи доводилось Вам мати справи із «лобістами»?
• Якщо Вам доводилось мати справу з «лобістами», чи були вони представниками інших владних структур, представниками бізнесу, громадськості тощо?
• Чи пропонувалось Вам отримання винагороди від «лобіста» за розгляд питання?
• Які питання найчастіше стають сьогодні об’єктом лобіювання?
• Чи готове українське суспільство до запровадження унормованого лобіювання?
• Чи змогло б законодавче врегулювання лобістської діяльності знизити рівень корупції?
• Чи потрібне сьогодні лобіювання для нормального розвитку Вашої організації, державної установи або підприємства ?
Учасники матимуть змогу ознайомитись з досвідом лобіювання в Україні та за кордоном і отримати інформаційно-аналітичні матеріали щодо проблем теорії та практики унормування інституту лобіювання в Україні та розвинених країнах світу.
Результати обговорення будуть використані робочою групою для розробки проекту Закону України «Про вплив громадськості на прийняття нормативно-правових актів». З текстом Концепції та інформаційно-аналітичними матеріалами попередньо можна ознайомитись на спеціально створеному веб-порталі www.lobbying.in.ua
Контактна особа - Денис Монастирський.
8 (067) 990-51-44; e-mail: moden@ukr.net