В рамках ознайомлювальної практики відбулася зустрічі студентів з першими посадовими особами області, зокрема з заступником голови обласної ради Хавронюком О. В. та керуючим справами виконавчого апарату ради Горнишевою С.М.
Загальновідомо, що закріпленню набутих теоретичних знань сприяє практична підготовка студентів. Професійно-практична підготовка майбутніх фахівців носить у Хмельницькому університеті управління та права системний характер і має свої позитивні традиції.
Враховуючи вимоги ринку праці, в університеті налагоджується підготовка фахівців за новими спеціальностями та спеціалізаціями, що викликає необхідність створення нових баз практики, розширення мережі існуючих зв’язків. Якщо в 2006 році були заключені договори із 77 базами практики, то на сьогодні їх укладено із 120 як у нашій області, так і у п’яти інших областях України.
Щорічно університетом проводиться 18 практик, якими охоплено більше половини студентів, що є слухачами денної та заочної форми навчання. Студенти мають змогу проходити практику у Конституційному Суді України, в Апараті Верховної Ради України, Головдержслужбі України, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, судах, правоохоронних органах, нотаріаті, адвокатурі, органах юстиції, в юридичних та економічних підрозділах господарюючих суб’єктів тощо.
Знайомлячись з роботою штатних працівників баз практик, спілкуючись з відвідувачами студенти засвоюють просту істину: щоб бути конкурентноздатними на ринку праці, необхідно постійно поновлювати знання, систематично відслідковувати зміни у нормативно-правовій базі, вільно володіти сучасними інформаційними технологіями.
Сталі та міцні зв’язки у сфері професійної підготовки вихованців вузу склалися з Головним управлінням юстиції у Хмельницькій області (нач. управління Продан Н.В.), Територіальним управлінням державної судової адміністрації в області (нач. управління Приступа І.І.), Господарським судом Хмельницької області (голова суду Балац Н.О.) та багатьма іншими.
Сумлінне ставлення та батьківська вимогливість до проходження вихованцями університету навчальних практик на місцях дає змогу зменшити час адаптації випускників на первинних посадах, набути компетентності і бути готовими до самостійної професійної діяльності за фахом.
У нашому навчальному закладі продовжується пошук альтернативних моделей реалізації практичної підготовки, задля прискорення запровадження європейських схем здобуття вищої освіти, що відповідатиме реальним потребам сьогодення і майбутнього.