Цьогорічна конференція, що відбулась 14 березня, проходила під загальною тематикою «Правові та управлінські засади розбудови Української держави та забезпечення прав громадян».
Відкрив конференцію в.о. ректора університету, кандидат історичних наук Леонтій Ілліч Чорний. На пленарному засіданні були заслухані доповіді:
1. Моральний імператив у правозастосуванні. Кондратьєв Р.І. – перший проректор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права, доктор юридичних наук, Заслужений юрист України.
2. Законодавча діяльність уряду гетьмана П. Скоропадського в галузі освіти, науки і культури: сучасний дискурс. Ярош Д.В. – професор кафедри теорії та історії держави і права, кандидат історичних наук, доцент.
3. Особливості моделі оцінки знань студентів з урахуванням вимог Болонської конвенції. Ткач А.В. – старший викладач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій.
4. Податкові інструменти у фінансовому забезпеченні сільськогосподарських виробників в умовах вступу України в СОТ. Синчак В.П. – завідувач кафедри менеджменту, фінансів та кредиту, кандидат економічних наук, доцент, професор ХУУП.
5. Вогнепальна зброя як засіб необхідної оборони. Ярін В.М. – професор кафедри кримінального права та процесу, кандидат юридичних наук, доцент, професор ХУУП.
6. Щодо посилення юридичних гарантій права на відпочинок в проекті Кодексу законів про працю. Ситницька О.А. – старший викладач кафедри трудового, земельного, екологічного, аграрного та господарського права, кандидат юридичних наук.
7. Проблеми організаційно-правового забезпечення принципів місцевого управління. Сторожук І.П. – старший викладач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права, магістр права.
Секційні засідання проходили на секціях:
• Секція №1. Теорія та історія держави і права. Філософські науки.
• Секція №2. Цивільно-правові та господарсько-правові науки.
• Секція №3. Екологічне, земельне і аграрне право. Трудове право та право соціального забезпечення.
• Секція №4. Публічно-правові науки.
• Секція №5. економічні науки та державне управління.
• Секція №6. Математика, статистика та інформаційні технології.
• Мовознавство
Наука – це основа будь-якого вищого навчального закладу. У Хмельницькому університеті управління та права це планований процес, який організується та здійснюється за декількома основними напрямками в межах університетської наукової тематики
В першу чергу, увага приділяється підготовці фахівців вищого фаху, якими є кандидати та доктори наук. Так, зокрема, в університеті на сьогодні триває поетапна підготовка 48 дисертацій, з яких 14 докторських. За 2008 рік таких дисертацій захищено 6 з них 1 докторська.
Другим напрямком є написання монографій, підручників, навчальних посібників та статей, що дає можливість завершити та об’єктивувати проведені наукові дослідження. Зокрема, в чинному році науково-педагогічними працівниками університету було підготовлено та випущено 13 монографій, 37 підручників та 227 статей у періодичних фахових виданнях.
Третім напрямком наукової роботи в університеті є організація наукових заходів та участь науково-педагогічних працівників у цих заходах. Зокрема, університетом у 2008 році було організовано 15 наукових заходів, які набули широкого резонансу, серед яких Міжнародний форум «Управління сьогодні та завтра» (15 травня 2008 року), Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Сьомі осінні юридичні читання» (28 листопада 2008 року), Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми становлення і розвитку конституційної держави в Україні» (14-15 березня 2008 року; Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні проблеми бібліотечної діяльності вищого навчального закладу в контексті переходу до інформаційного суспільства» (24 квітня 2008 року); Всеукраїнська науково-практична конференція «Статистична оцінка соціально-економічного розвитку» (15 травня 2008 року); Всеукраїнська науково-практичної конференції «Права людини в України: сучасний стан та перспективи розвитку» (10 грудня 2008 року) та інші.
Ще одним напрямком є проведення наукових правових експертиз, які регулярно замовляються нашому університету Конституційним Судом України, Верховним Судом України, Хмельницькою обласною радою тощо.
Велика увага приділяється і науковій роботі із студентами. Так, в університеті працює 30 студентських гуртків, у яких займаються 404 студенти.
Саме тому, за результатами цієї кропіткої наукової роботи професорсько-викладацький склад, аспіранти та студенти університету збираються на свої звітні конференції, щоб поділитись досягненнями з колегами та здійснити свій внесок у розвиток науки.