З привітальним словом до учасників конференції звернулись ректор Хмельницького університету управління та права, доктор наук з державного управління, професор, академік Української академії наук з державного управління, Заслужений юрист України Віталій Миколайович Олуйко та заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації з гуманітарних питань, кандидат політичних наук, доцент, Залужений працівник освіти України Микола Пророкович Вавринчук.
В роботі конференції взяли участь керівники районних управлінь юстиції у Хмельницький області.
У ході конференції були виголошенні цікаві та змістовні доповіді, які стосувались різних аспектів реалізації прав людини в Україні у світлі положень Загальної декларації прав людини.
Начальник Головного управління юстиції у Хмельницькій області Продан Н. В. зупинилась на проблемах захисту прав громадян у Європейському Суді з прав людини. Зокрема, зазначила, що Україна за кількістю звернень до Європейського Суду посідає четверте місце після Росії, Туреччини та Румунії. Разом з тим, робота Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини значно покращила ситуацію з виконанням рішень Європейського Суду.
Завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права, к.ю.н., доцент Литвиненко І.Л. проаналізувала історичні аспекти, що обумовили прийняття Загальної декларації прав людини, охарактеризувала її юридичну природу та значення для подальшого розвитку міжнародного гуманітарного права.
Заступник начальника Головного управління юстиції у Хмельницькій області Хорошенюк О. В. розкрила особливості проведення правової експертизи нормативно-правового акта на відповідність положенням Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року у процесі державної реєстрації нормативно-правових актів.
У роботі конференції взяла участь голова Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції, к.ю.н. Герц А. А., яка висвітлила проблеми запобігання сучасним формам рабства та работоргівлі, зокрема, торгівлі жінками та дітьми. Серед шляхів подолання такого негативного явища були внесенні конкретні пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства.
Доцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права, к.ю.н., Когут О.В. розкрила окремі проблеми вдосконалення процесуального механізму захисту прав особи , яка притягується до адміністративній відповідальності.
Асистент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права Галус О.О. виступила з доповіддю про міжнародні стандарти прав людини при здійсненні безпосереднього народовладдя, детально зупинилась на характеристиці системи універсальних та регіональних міжнародно-правових актів у цій сфері, розкрила механізми контролю за дотриманням прав людини при здійсненні різних форм безпосередньої демократії.
Старший викладач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права Токар А. М. зупинилась на проблемах реалізації права громадян на надання якісних адміністративних послуг, запропонувала механізми покращення надання таких послуг шляхом розробки їх чітких стандартів та організаційних форм надання.
Доцент кафедри права Хмельницького національного університету, к.ю.н. Лучковська С. І. висвітлила окремі проблеми щодо забезпечення закріпленого Загальною декларацією прав людини права на вільний розвиток особи в економічній галузі, зокрема, щодо вдосконалення механізму захисту прав платників податків.
Доцент кафедри цивільного права і процесу Хмельницького університету управління та права, к.ю.н. Лозінська С.В. розкрила деякі аспекти реалізації релігійних прав в Україні в світлі Загальної декларації прав людини 1948 року, зокрема, щодо запровадження військових капеланів у Збройних Силах України, викладання християнської етики в школах та підняла ряд інших проблем.
Доцент кафедри цивільного права і процесу Хмельницького університету управління та права, к.ю.н. Чудик-Білоусова Н.І. торкнулась актуальних проблем закріплення права на соціальний захист в Україні у контексті Загальної декларації прав людини, зокрема, щодо врегулювання питання пенсійного віку та уніфікації національного законодавства у сфері надання соціальних пільг та допомог.
Підсумки конференції підвів проректор з наукової роботи, професор кафедри цивільного права та процесу Хмельницького університету управління та права, доктор юридичних наук Стефанчук Р.О., який висловив сподівання, що в Україні припиниться масове ігнорування прав людини і положення Загальної декларації прав людини набудуть правової та практичної реальності.