Предметом обговорення була нова редакція Закону України «Про захист суспільної моралі» (який був прийнятий в 2003 році) та зміни до інших законів, які торкаються питань суспільної моралі.
Всі учасники фахового обговорення дійшли висновку, що ідея закону дуже актуальна, адже руйнування моральних цінностей спричиняє руйнацію основ самого суспільства. В той же час було відмічено, що в Україні зростає кількість декларативних законів, які не виконуються і тільки знижують повагу до закону, як такого. Саме до такої групи законів і належить поки що Закон України «Про захист суспільної моралі», адже, як відомо, величезна кількість наших законів компенсується їхнім невиконанням.
Головною ідеєю, яка прозвучала на обговоренні, була ідея про необхідність суттєвого доопрацювання проекту, що розглядався. Адже в ньому є велика кількість оціночних понять, які «забруднюють» правове поле, так як потребують суттєвого уточнення і дуже часто обмежують можливості реалізації такого закону. Наприклад, пропонується заборонити використання в рекламі інформації, що містить «непристойні вирази і жести». Але де ж критерії для оцінки такої непристойності. Або продукцією, що пропагує насильство та жорстокість, визнається інформація, що
Та, безумовно, залучення громадськості до обговорення законопроектів, що пропонуються до розгляду в парламенті, це дуже позитивна практика. Адже фахівці «на місцях» можуть отримати доступ до законотворчого процесу, громада, пресічний житель міста може подати цінну ідею, а фахівці, відповідальні за розробку законопроектів в Києві, мають можливість отримати незалежну оцінку їхньої праці.