Надіслати листа Мапа сайту На головну сторінку
... Закони назад не пишуться (Народна мудрість) ...
Українською мовою Русский язык In English
 Меню   
 
 • Загальна інформація
 • Освітній процес
 • Управління університетом
 • Ліцензування та акредитація
 • Вступнику
 • Факультети
 • Військова кафедра
 • Центр ППК
 • Структурні підрозділи
 • Наукова діяльність
 • Міжнародна співпраця
 • Студентське життя
 • Випускники університету
 • Профспілка
 • Публічні закупівлі
 • Інформація для оприлюднення
 • Мапа сайту
 •  

   Спілкування   
   
 • Онлайн конференція
 •  

   Бібліотека   
   
 • Електронна бібліотека
 •  


   Контакти   
   

  29000, Україна
  м. Хмельницький,
  вул. Героїв Майдану, 8
  тел:    (0382)71-80-00
  факс: (0382)71-75-70
  email: info@univer.km.ua

   

   Про нас   
   

  Відео про нас

   

   Банери   
       
  Ми на facebook
  Надання безоплатної правової допомоги.
  Євразійська асоціація правничих шкіл та правників
  Міжнародна програма TEMPUS:TRADIR
  Інтернет-портал мережі УРАН доступу до електронних інформаційних ресурсів
  Міністерство освіти і науки України
  Ridna khmelnitchina
  Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
  neuvoo.com.ua - Ваш пошук роботи починається тут.
  International Association of Procedural Law
  ГГТУ им. П.О.Сухого.
   

   Фотовиставка   
   
   

   Погода   
   
  Погода в Хмельницькому » Україна
   

     Пресцентр університету   
   

  Відкритий лист до територіальної громади Хмельницької області щодо ситуації, яка склалася навколо Хмельницького університету управління та права


  ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ-ПОДОЛЯНИ!

    Звернутись до вас із відкритим листом змусила ситуація, яка склалася навколо Хмельницького університету управління та права. Інформаційна війна, що впродовж останніх тижнів розгорнулась навколо нашого університету, її поступальна цілеспрямованість дає нам підстави стверджувати про спланованість та керованість цих подій.
    Спочатку ми не вважали за потрібне реагувати на брудні, цинічні та відверто замовні публікації, які з’явилися в деяких засобах масової інформації. Цінуючи ідеали демократії як основного досягнення молодої української держави, ми все ж таки переконані, що свобода слова – це в першу чергу відповідальність, і люди настільки вільні, наскільки вони відповідальні.
    Університет протягом 2006-2008 років «пережив» три комплексні ревізії контрольно – ревізійного управління області. Сьогодні в університеті здійснюються перевірки обласними органами Служби безпеки України, прокуратури, МВС України, Державної податкової адміністрації, Територіального управління Рахункової палати. Окрім цього, майже щоденно надходять письмові та усні запити керівництва обласної ради. Лише на один із таких запитів обсяг відповіді становив 167 сторінок.
    Крім того, деякі друковані та електронні засоби масової інформації під тиском вимушені подавати перекручену, а подекуди і просто сфальсифіковану інформацію про результати ревізій та перевірок (до речі, загальний штраф за результатами останньої ревізії склав 215 гривень). Усе це, що як маховик, набуло широкого розмаху і негативно впливає на імідж університету, а також безпідставне оголошення конкурсу в газеті «Подільські вісті» від 4 листопада 2008 року щодо заміщення посади ректора Хмельницького університету управління та права стали безпосереднім поштовхом звернення з цим листом до вас, шановні земляки-подоляни.
    Задумаймося над тим, чи може КРУ в області перебирати на себе повноваження суду? Чи, може, в нашій країні вже скасовано конституційний принцип презумпції невинуватості?
    Почнемо з того, хто ми є. Хмельницький університет управління та права – це унікальний освітянський проект, що за роки незалежності здійснюється в Україні місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які ще 17 років тому далекоглядно зрозуміли, що місцева громада повинна мати свій осередок правничої та управлінської думки, оскільки розбудова незалежної України в цілому та хмельницької територіальної громади зокрема без дотримання прав людини, без забезпечення ефективного управління державними та місцевими процесами є неможливою. І саме тоді виникла ідея створення першого такого навчального закладу на теренах Хмельниччини, який нині є одним із престижних вищих навчальних закладів України.
    Хмельницький університет управління та права – це висока якість освіти в поєднанні з культурою та дисципліною. Це храм освіти, у якому на належному рівні забезпечено здобуття фаху юриста, економіста, управлінця за замкнутим циклом освіти: доуніверситетська підготовка – бакалавр – спеціаліст – магістр – підвищення кваліфікації – аспірантура – докторантура. Сьогодні в університеті навчається понад 2 тисячі студентів, серед яких, крім мешканців Хмельницької області, є представники 15 областей України, а також Росії та Молдови. На завершенні реалізація  проекту дистанційного навчання студентів з Болгарії та Македонії. Майже 5 тисяч випускників із гордістю та вдячністю називають університет Alma mater (мати-годувальниця), оскільки саме завдяки йому вони отримали свою професію та путівку в майбутнє.
    Університет зажив великої слави наукового та освітянського центру. Ми тісно співпрацюємо не лише з усіма правничими та управлінськими школами України, але й з колегами з Росії, Білорусі, Молдови, Казахстану, Польщі, Угорщини, Словенії, Словаччини, Чехії, Німеччини, Франції, США та ін. При університеті діють: сумісна з Академією правових наук України Подільська лабораторія з проблем адаптації цивільного законодавства України до законодавства Європейського Союзу, відділення Української академії наук з державного управління, Товариство «Україна – Німеччина – Польща», Науково-експертна рада, яка здійснює наукові експертизи рішень Конституційного Суду України, обласної ради та обласної державної адміністрації. Ведеться робота щодо створення Центру євроінтеграції. У наукових конференціях, які відбувались у Хмельницькому університеті управління та права, взяло участь близько 10 тисяч науковців з різних куточків світу.
    І це все, в першу чергу, завдяки ефективній та високопрофесійній співпраці студентів, викладачів і ректора університету, доктора наук з державного управління, професора, Заслуженого юриста України, народного депутата України ІУ скликання, депутата Хмельницької обласної ради , члена Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Олуйка В.М. Висока фаховість професорсько-викладацького складу університету визнана не лише в Україні, але й далеко за її межами. Зокрема, науково-педагогічні працівники університету є професорами та доцентами, академіками та членами-кореспондентами різних галузевих академій, входять до складу експертних рад ВАК та ДАК, колегії Головдержслужби України, Національної конституційної ради, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.
    Система студентського самоврядування університету визнана в Україні ефективною:  студенти входять до складу органів управління університету, міжнародних студентських організацій, зокрема, Європейської асоціації студентів-правників (ELSA), Молодіжного європейського парламенту (YEP). Такі широкі зв’язки дають можливість студентам проходити практику в Раді Європи, Європейському парламенті, Європейському Суді з прав людини, Конституційному Суді України, Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України та в інших інституціях.
    Крім освітянської та наукової діяльності, університет здійснює і важливу соціальну та просвітницьку місію: відремонтовано і реставровано належні йому навчальні об’єкти – пам’ятки історії та архітектури, вирішено питання про відведення земельної ділянки під фізкультурно-оздоровчий комплекс і студентський гуртожиток. Юридична клініка університету, однією з основних форм роботи якої є періодичні виїзди в населені пункти області, надає можливість малозабезпеченим верствам безкоштовно отримувати фахову юридичну допомогу.
    Історія Хмельницького університету управління та права – це історія 17 років напруженої праці колективу, очолюваного досвідченим керівником Олуйком В.М., який вдало поєднує науково-педагогічну, організаторську, громадську і благодійну діяльність.
    І на завершення, ми б хотіли заглянути в корінь проблеми. Чому ж тоді успішний навчальний заклад, існування якого ставиться за приклад для наслідування іншим територіальним громадам України, очолюваний непересічною особистістю, сьогодні є об’єктом інформаційних нападів та замовних перевірок?
    Відповідь очевидна, а причин тут декілька.
    Насамперед, це самодостатній згуртований колектив, здатний протистояти намаганням розколоти його зовні. По-друге, це ректор, який є достатньо самостійним і політично не заангажованим. Саме наявність такого керівника та високого корпоративного духу, природженої інтелігентності, непересічного інтелекту та впевненості у своїй правоті, гордості за свій університет та людської гідності, віри у справедливість дає колективу силу працювати спокійно і злагоджено, не реагуючи на відверті намагання його очорнити.
    І останнє, і, на нашу думку, найважливіше. Хмельницький університет управління та права є власником унікальних приміщень у центрі міста, які слугують благу територіальної громади. Тож, мабуть, дуже вже комусь до снаги прибрати через рейдерські механізми ці будівлі до власних рук та облаштувати там черговий ресторан, готель чи то бутік із заморським шматтям. Найстрашніше те, що такі „добродії” майже впевнені у своїй безкарності.

    І саме тому ми сьогодні об’єднались заради торжества справедливості. Ми не боїмось перевірок та звітностей, ми готові до створення комісій та надання необхідної інформації, ми вітаємо будь-які рішення, якщо вони ґрунтуються на законі, а не на його порушенні. Ми будемо стояти до останнього і впевнені, що вистоїмо, оскільки за нами правда.
    Ми вирішили скликати конференцію трудового колективу і запрошуємо до участі в ній керівництво та депутатів обласної ради, сподіваючись на відверту розмову.
    Ми переконані, що настане той час, коли Україна відродиться і до влади прийдуть молоді освічені люди, серед яких обов’язково будуть і випускники нашого університету. З’являться меценати, які сприятимуть розвитку освіти і ставитимуться до неї як до культурної святині, а не виключно як до об’єкта нерухомості. І разом ми будемо думати, як нам розбудовувати нашу державу, нашу Хмельниччину, де лише ми, всі її мешканці, є господарями на цій землі, і ніхто інший не має права вказувати як себе поводити, оскільки стосунки один з одним слід будувати не на страху перед властьімущих, а на європейських засадах та на почутті глибокої поваги один до одного.
    Цього листа ухвалено одноголосно.  Вчена рада
  Хмельницького університету управління та права

  Студентська рада
  Хмельницького університету
  управління та права

  м. Хмельницький
  5 листопада 2008 року

   
     Новини 
   
 •  
 • Щомісячна онлайн-зустріч студентів з адміністрацією університету
 •  
 • Перша просвітницька акція до Міжнародного дня інтелектуальної власності
 •  
 • Щорічна звітна наукова конференція здобувачів вищої освіти Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова
 •  
 • ЗАПОЧАТКОВАНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТУ «СЛУЖБА ВОЛОНТЕРІВ У СУДАХ»
 •  
 • Просвітницькі заходи до Міжнародного дня інтелектуальної власності
 •  
 • Акредитована освітньо-професійна програма «Бакалавр фінансів, банківської справи та страхування»
 •  
 • Міжнародна науково-практична конференція «Засади функціонування кримінальної юстиції»
 •  
 • Відбувся фінал Регіонального конкурсу есе (творчих робіт) «Розвиток туризму в умовах пандемії: виклики та перспективи».
 •  
 • Знайомство з Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова!
 •  
 • Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрів та аспірантів за міжнародної участі «Foreign Languages in Use: Academic and Professional Aspects».
 •  
 • Проаналізували сучасний стан вищої освіти! У Хмельницькому університеті управління та права відбувся круглий стіл на тему: «Вища освіта в Україні: сьогодення та виклики майбутнього»
 •  
 • НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ШУКАЮТЬ ВОЛОНТЕРІВ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
 •  
 • Відбувся Регіональний круглий стіл з міжнародною участю на тему «Актуальні проблеми розвитку сільського (зеленого) туризму в сучасних умовах: досвід Польщі» (10 березня 2021 року)
 •  
 • Запрошуємо до участі у роботі круглого столу на тему «Актуальні проблеми розвитку сільського (зеленого) туризму в сучасних умовах: досвід Польщі»
 •  
 • Шановні чарівні жінки!

   
  ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА ІМЕНІ ЛЕОНІДА ЮЗЬКОВА 2024 р.