Дрезден середньостатистичне місто Німеччини, адміністративний центр землі Саксонія, що на кордоні з Чехією. Центр міста – це історичний район Альтштадт (Старе Місто), який знаходиться на лівому березі славнозвісної Ельби. Завдяки великій кількості каналів, мостів та музеїв в німецькій літературі місто навіть отримало прізвисько «Флоренція на Ельбі».
Під час екскурсії ми зрозуміли, що історія міста древня, цікава та водночас трагічна. Засноване воно ще в 1206 році поруч зі слов’янським поселенням, тому вчені стверджують, що назва міста має саме слов’янське коріння.
З п’ятнадцятого століття місто є столицею Саксонії.
Під час Другої світової війни найстрашнішим днем для місцевих жителів стало 13 лютого 1945 року, коли англійські та американські бомбардувальники повністю і цілеспрямовано знищили весь історичний центр міста з його унікальними будівлями та архітектурою. Після війни руїни палаців та храмів були з німецькою педантичністю розібрані, акуратно підписані та вивезені за місто. І лише в 1994 році завершилось відновлення та реставрація врятованого, майже п’ятдесят років Дрезден залишався великою руїною Другої світової.
Після екскурсії центром міста і оптової закупівлі сувенірів та листівок ми потрапили до знаменитої дрезденської картинної галереї «Галерея старих майстрів». Найвідомішими експонатами галереї є «Сикстинська Мадонна» Рафаеля та «Шоколадниця» Ліотара. Проте, передати словами враження від творів Рубенса, Годена та Рафаеля неможливо, бо одне лише усвідомлення того, що ти бачиш оригінали затьмарює все інше.
В одному приміщенні з галереєю розміщений і Музей зброї, в якому зберігається меч Петра І, подарований монарху Саксонії. Одним із найвідоміших правителів цієї землі був Август Великий, за наказом якого було виготовлене легендарне панно «Княжа процесія», на ньому зображені усі монархи Саксонії (панно і до сьогодні збереглось неушкодженим!!!).
Найвідомішим храмом Дрездена є католицька церква Святої Марії, що дослівно перекладається як «храм улюбленої жінки».
Мозаїку яскравих вражень про Дрезден доповнила інформація про високий відсоток безробіття місцевого населення (близько 25%), система безкоштовного проїзду на велосипедах та смачнючий картопляний суп з сосисками за 4 євро!
Читайте завтра: день третій – Страсбург – місто в якому засідає Рада Європи та Парламент Європейського союзу!