Покрова Пресвятої Богородиці – знаменне свято, яке золотою ниткою вплелося у життя нашого народу.
Від самого початку існування нашої держави українці завжди мали, як вірних друзів, так великих і сильних ворогів. Народ шукав собі такої опіки, проти якої не може встояти жодна сила.
Ми знаємо, що вже у 1037 році, після перемоги над печенігами, в церкві Благовіщення на «Золотих Воротах» князь Ярослав Мудрий молив Божу Матір взяти увесь народ під свій захист. З того часу Пресвята Богородиця і стала заступницею і покровителькою нашого народу. Князь Володимир Мономах у своєму «Поученні дітям» завдячував своїй перемозі над печенігами Пречистій Діві Марії. Ігор Святославович, герой «Слова о полку Ігоревім» по своїй утечі з неволі іде з поклоном і подякою до чудотворної ікони Божої Матері Пирогощі.
Найбільше церков, присвячених Покрові в Україні, почало з’являтися у XV столітті, що пов’язувалося з боротьбою українського народу за свою незалежність.
Наші славні козаки-запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці. Багато їхніх перемог пов’язано з цією святинею, а тому це свято стало символом козацької слави.
В тяжкі хвилини кожна людина згадує свою матір, хоче притулитися до її теплих долонь, звернутися до неї за порадою або захистом. Так український народ і сьогодні тягнеться до образу Божої Матері.
Минають віки, змінюються покоління, але зворушливий символ уболівання Владичиці за рід людський залишається з нами.
Сьогодні український народ розбудовує свою державу, долає перешкоди і труднощі, аби досягнути рівня передових країн світу.
Плине час, але завжди ми будемо звертатися зі словом молитви до вічного образу Божої Матері з проханням захистити свій народ, дати йому сили для подолання всіх негараздів земного життя.
Зичу всім Нам, усім, хто відчуває в собі дух козацького роду, береже історію та традиції українського народу, збагачує своєю працею наші здобутки, міцного здоров’я, благополуччя, і віри в щасливу долю України!
З повагою ректор університету,
доктор наук з державного управління, професор, Заслужений юрист України | Віталій Олуйко |