Пленарне засідання конференції вступним словом відкрив Стефанчук Руслан Олексійович, проректор університету з наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент, професор університету.
Далі слово для привітання було надано Байдичу Віктору Григоровичу, заступнику Хмельницького міського голови. Він вручив цінні подарунки і Почесні грамоти міської ради за багаторічну, сумлінну та плідну працю, вагомий особистий внесок у справу розвитку наукової бібліотеки та з нагоди 15-річчя заснування наукової бібліотеки Хмельницького університету управління та права: Гошті Зінаїді Григорівні – завідувачу наукової бібліотеки, Заливаці Аллі Михайлівні – бібліотекарю НБ, Грищенко Мальвіні Петрівні – зав. читальним залом НБ та Вінскевич Аллі Йосипівні – зав. відділом комплектування НБ.
На пленарному засіданні були заслухані ґрунтовні доповіді Кириленка Олександра Григоровича, директора наукової бібліотеки ім. Максимовича Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка «Сучасні проблеми формування інформаційних ресурсів бібліотек вищих навчальних закладів України», Айвазян Олени Борисівни, директора наукової бібліотеки Хмельницького національного університету «Бібліотеки вищої школи Хмельницького методичного об’єднання: нові технології та можливості в обслуговуванні користувачів», Гошти Зінаїди Григорівни, завідувача науковою бібліотекою Хмельницького університету управління та права «Історія бібліотеки Хмельницького університету управління та права», Прокопчука Віктора Степановича, директора наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету, к. іст. наук, професора «Основні напрями наукової роботи наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету» та багато інших.
Про виступ Прокопчука хотілося б сказати детальніше. У подарунок він передав нам книги, а у доповіді підкреслив, що методичне об’єднання поповнилося трьома науковими бібліотеками: Хмельницького національного університету, Хмельницького університету управління та права й Кам’янець-Подільського національного університету. Та висловив думку, що це не є дань моді, а за цим стоїть багаторічна наукова та дослідницька робота. А також поділився досвідом роботи Кам’янець-Подільської НБ, зокрема, що там діє бібліотечна рада для вирішення наукових проблем та питань, а також школа молодих бібліотекарів. Думається, що варто було б перейняти цей досвід і нам.
Взагалі робота науково-практичної конференції виявилася плідною і було прийнято низку рекомендацій, зокрема: вивчити питання обов’язкового примірника для наукових бібліотек, виданих як у навчальних закладах, так і у видавництвах, розробити уніфікацію електронних та інформаційних ресурсів, розпочати з 2009 року створення корпоративного об’єднання бібліотек, провести наступну конференцію на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, про створення доступу до електронних каталогів поза межами навчального закладу та інші.
Обговорення актуальних питань допомогло виявити недосконалість деяких бібліотечних процесів та бажання бачити свою бібліотеку серед передових бібліотек є стимулом для навчання, самоорганізації, постійного професійного та творчого пошуку. Адже кожний наш крок в бік розвитку автоматично впливає на розвиток інформаційної культури студентів. Отримавши навички інформаційного пошуку ще в студентські роки, майбутній фахівець і в подальшій своїй діяльності зможе швидко знаходити будь-яку інформацію з різних джерел.
Тому дуже важливо відчувати підтримку з боку керівництва. Адже для реалізації планів та проектів потрібні час, кошти, а також участь у різноманітних заходах як університету, так і інших установ. Це надзвичайно важливо для обміну ідеями та сучасними інноваціями, оскільки в сучасних умовах рушійною силою у кожній справі є: Ідея, Технологія та Менеджмент.
ХХІ століття – століття інформаційних технологій. Та як і раніше саме бібліотеки є основним гарантом громадян на доступ до різноманітної інформації. Бібліотеки збагачують суспільство творчими ідеями, сприяють появі нових творчих робіт через створення комфортних умов для ведення інтелектуальної діяльності та досліджень тими, хто завтра стане авторами великих книг чи творцями геніальних ідей. Тому хочеться побажати всім бібліотекарям, щоб завжди нас супроводжували віра у власні сили, надія на творчу перспективу, любов користувачів і колег. Не випадково наше професійне свято припадає на день Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Тож будемо мудро з вірою, надією і любов’ю долати випробування та вирішувати нелегкі виробничі проблеми.
Інженер відділу ІТ НБ ХУУП
Єсюніна Галина