11 квітня в стінах нашого університету, спільно з Хмельницькою обласною радою та Хмельницькою облдержадміністрацією (згідно з рішенням 12 сесії обласної ради та розпорядженням голови облдержадміністрації), відбувся тематичний захід з нагоди 90-річчя від дня народження Двічі Героя Соціалістичної праці, кавалера шести Орденів Леніна, Ордена Жовтневої революції, Ордена Трудового Червоного Прапора Г.І. Ткачука - «Без минулого немає майбутнього».
Біографію Г.І. Ткачука можна викласти досить стисло. Народився 12 квітня 1918 року в селі Підвербці Тлумачського району Івано-Франківської області в бідній селянській родині. Не маючи вдосталь власної землі, яка б могла бути їх годувальницею, вся сім’я Івана Ткачука була вимушена наймитувати. З 1945 року, опинившись на Поділлі, у віці 27 років він став головою колгоспу «Україна» Городоцького району Хмельницької області, де і беззмінно пропрацював 43 роки. Дві дати: народження і смерті - 1918 – 1989, а між ними тире. Що ж містить у собі оте «тире». Це життя людини, в якому умістилася історія становлення та розвитку нашої Батьківщини.
Надзвичайно простою людиною був голова правління Ордену Леніна колгоспу «Україна» села Лісоводи Городецького району Григорій Ткачук, який своєю працею, своїм ставленням до рідної землі, до людей, своїм вмінням господарювати прославив Хмельниччину на весь світ. Це була людина того особливого складу характеру, в якому незвичайне криється в звичайному, виняткове – в буденному, видатне – в простому. Це людина із минулого нашої Батьківщини, яка своїми руками творила її майбутнє.
На свято були запрошені гості: Шпак Василь Федорович - Народний депутат України, голова обласної організації Народної Партії, Брицький Валерій Григорович - заступник начальника головного управління агропромислового розвитку області; Шумеляк Віктор Миколайович, Кишко Микола Анатолійович - директор агропромислового підприємства ім. Григорія Ткачука в селі Кремінна Городоцького району; Литовка Дмитро Гаврилович – кавалер двох Орденів Трудового Червоного Прапора, Почесний громадянин Хмельниччини; Ярош Дмитро Васильович - професор кафедри теорії та історії держави і права університету, кандидат історичних наук.
Право урочистого відкриття зустрічі належало Ректору Хмельницького університету управління та права, доктору наук з державного управління, професору В.М. Олуйку.
Актовий зал університету був переповнений бажаючими почути захопливі розповіді гостей про життєвий шлях Г.І. Ткачука. Присутні, також, мали можливість переглянути слайд-шоу з фотографій найвизначніших подій життя Григорія Івановича!
А на завершення свята подарунком усім стала улюблена пісня Г.І. Ткачука «Рідна мати моя» у виконання студентки ІІІ курсу Ганни Діхтярук!
Варто зауважити, що цим заходом ми відкрили Тиждень факультету управління та економіки університету і це символічно, адже досвід Г.І. Ткачука як управлінця та господаря є неоціненним, вартим наслідування для молодих управлінців та економістів нової генерації!!!
Григорій Іванович Ткачук |