Раунди було зіграно на теми:
«Ця палата вважає, що сучасна демократія - це скринька Пандори»
«Ця палата вважає клонування людини виправданим»
«Ця палата вважає, що суспільство потребує захисту від людини»
Після палких дебатів про клонування людини, вирішення проблем демократії, як сучаної, так і в певній мірі давньогрецької, після повної недієздатності у вирішенні питання захисту суспільства від людини, ідеологів, людини як біологічної істоти, переможцем турніру стала команда з лаконічною назвою «Те, що нас не вбиває, робить сильніше» - Боднарчук Яна та Панькова Олена. Це збірна команда 1ого та 2ого курсу Хмельницького університету управління та права. Команда вразила своїми презентаційними навиками та цікавими аргументами. Сподіваємося, що їх участь у дебатах буде продовжуватись на такому ж рівні.
Варто відмітити, що кожна команда чимось вразила суддів Максима Коршуна, члена президії Дніпропетровського відділення Дебатної Академії, та Олену Садому, координатора турніру.
На турнірі дебати не закінчились. Дебатери зібралися за чашкою кави та продовжили в ритмі пройденого дня свої дискусії щодо проблем сьогодення. Але підсумком всього був висновок, що дебати дійсно потрібні для молоді. Розвиток навиків структурованого мислення, публічного виступу, пошуку влучних аргументів, вміння знайти слабкі місця у промові опонента. Але головне те, що дебати – це не просто спортивний інтерес у доведенні позиції команди, а розуміння проблеми з багатьох сторін без втручання стереотипів.
У планах – створення дебатного клубу. Це стане гарною нагодою дати можливість багатьом студентам розвинути корисні вміння, а досвідченим дебатерам – підтримувати та підвищувати рівень своєї гри. Дебати – це дійсно елітний спорт, який вартий уваги.
Олена Садома