З використанням сервісу ZOOM у межах ініціативи Проєкту ЄС «Право - Justice» «Модельні суди» відбулася зустріч за участю голови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Тетяни БАЦУЦИ, в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександра БАРАНОВА, директора Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Григорія ГОЦЬКОГО, міжнародного ключового експерта з судової системи Проекту ЄС «Право-Justice» Анни АДАМСЬКОЇ-ГАЛЛАНТ та національних представників Проєкту ЄС «Право - Justice» та Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
Під час зустрічі обговорено те, що спільно із Координаційним центром з надання правової допомоги Проєктом ведеться робота щодо впровадження клієнтоорієнтованого підходу в українських судах, а також розвитку системи надання послуг для вразливих груп користувачів суду. Наразі експерти Проєкту спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги готують ґрунтовний онлайн-курс для волонтерів, які планують працювати з вразливими користувачами суду. Імплементація вказаного вище курсу запланована на 2021 рік.
Т. в. о. ректора Хмельницького університету управління та права Ірина КОВТУН запевнила учасників зустрічі та партнерів про значний інтерес щодо участі в проєкті для набуття студентами нових компетентностей, а також гарантувала створення необхідних умов для його реалізації. Керівник Юридичної клініки Мирослава ГАРІЄВСЬКА повідомила про значний досвід клінічної допомоги соціально уразливим категоріях осіб і запевнила у спроможності забезпечити і організаційно, і змістовно належний рівень підготовки волонтерів у судах для участі в проєкті.
Професор кафедри трудового, земельного та господарського права, гарант освітньої програми «Бакалавр соціального забезпечення» Надія ЧУДИК-БІЛОУСОВА поінформувала майбутніх партнерів у проєкті про те, що студенти зможуть проявити себе не лише як майбутні фахівці із соціального забезпечення, але і як правники, оскільки низка студентів навчаються паралельно на двох освітніх програмах, здобуваючи паралельно й правничу освіту.
За результатами зустрічі погоджено подальші кроки співпраці, які включають в себе формалізацію стосунків, а також добір та підготовку потенційних волонтерів для подальшої допомоги соціально уразливим категоріям осіб задля забезпечення доступу до суду.