Хто в очікуванні 2годинної лекції, хто просто з бажання посперечатись, хто взагалі туди потрапив за ультиматум, але 10 учасників все-таки не побоялися страшного вітру та дощу і прийшли дізнаватися, що ж таке дебати. І пішло-поїхало…
Дебати – формальні та неформальні, резолюція, Леся, яка любить театр, інтерпретація, аргументи, Британські парламентські дебати, товсті лорди, які підтримували циліндр рукою, корпоративні аплодисменти,... Саме тоді юні дебатери зрозуміли, що дебати – це не просто суперечка. Кожен з учасників палко взявся за свою першу промову. Мало хто розумів, що агітуючи Лесю купити їжакотримач, дехто думав про їжачків не тільки колючих.
Олександра Матвійчик, як професійний тренер, посвятила студентів у глибини дебатної теорії, пояснила, що таке дебати, кейс, уряд, опозиція та ще більшу частину невичерпного дебатного словника. Дмитро Сінченко, як приклад того, що роблять з людини дебати, допомагав молоді писати інтерпретації, презентувати їжакотримач та встигати сперечатися щодо дебатних правил.
Загалом, як для першого разу, можу сказати, що дійство вдалося. Лише той факт, що всі не просто витримали провести цілу суботу в стінах університету (що для наших студентів нереально), але й піти з посмішкою, а потім в понеділок питатись у всіх, хто такий Сізіф (герой однієї з резолюцій), може бути доказом того, що Дебатна Академія посадила своє перше деревце у розвитку дебатного руху у місті Хмельницькому.
Очікуємо дебатів у цю суботу!
Олена Садома