З метою реалізації Всесвітньої програми освіти в сфері з прав людини (прийнятої ООН у 2004 р.), Хартії Ради Європи «Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини» та Національної стратегії з прав людини (Указ Президента України №501/2015) Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова за підтримки Представництва ЄС в Україні, Адвокатської контори «Місяць і партнери» оголошує конкурс творчих робіт (есе) для студентів юридичних факультетів закладів вищої освіти та учнів 9-11 класів загальноосвітніх закладів.
Конкурс проводитиметься з 15 лютого 2020 року по 15 травня 2020 року у три етапи:
І етап – подання робіт (до 20 квітня 2019 року)
ІІ етап – відбірковий (до 06 травня 2019 року)
ІІІ етап – визначення переможців (15 травня 2019 року)
На конкурс приймаються творчі роботи (есе) на одну із запропонованих тем:
1. Вплив інституцій ЄС на формування та забезпечення основоположних прав особи в Україні
2. Роль Європейського Суду з прав людини у забезпеченні належного та ефективного механізму захисту прав людини в Україні
3. Механізми реалізації та захисту права на забуття в Україні та ЄС
4. Заборона катування в Україні та ЄС
5. Дотримання прав ЛГБТ спільнот в Україні та ЄС
6. Дотримання прав біженців та переселенців в Україні та ЄС
7. Дотримання прав людей з обмеженими можливостями в Україні та ЄС
8. Дотримання прав дитини в Україні та ЄС
9. Заборона торгівлі людьми в Україні та ЄС
10. Захист внутрішньо переміщених осіб відповідно до Європейської конвенції з прав людини та інших стандартів Ради Європи
11. Співробітництво ОБСЄ з Україною у формуванні європейської системи безпеки
12. Військовий конфлікт чи гібридна війна на сході України: підтримка з боку ЄС
Для участі в І етапі Конкурсу необхідно до 20 квітня 2020 року (включно) надіслати електронною поштою на адресу int.eu.law@univer.km.ua до Організаційного комітету такі документи:
1. Заявку (форма заявки довільна і має містити інформацію про автора есе, наукового керівника, місце навчання автора, контактний телефон та ел. адресу)
2. Творчу роботу (есе).
Назва файлу повинна відповідати прізвищу учасника конкурсу із вказівкою для заявки – Заявка, для есе – Есе
Наприклад: Чоботько_Заявка, Чоботько_Тези.
Після реєстрації учасників, буде проведення шифрування робіт і наступне опрацювання представлених есе буде відбуватись без зазначення прізвища учасника – автора.
Вимоги до змісту творчої роботи (есе):
• Есе повинно бути виконано на одну із запропонованих тем.
• Есе повинно містити власні думки та ідеї автора обраної тематики та ставлення автора до вказаних у есе обставин.
• До участі у конкурсі не допускаються есе, які раніше були опубліковані або подачі до участі в конкурсах.
• До участі у конкурсі не допускаються есе, що містять плагіат.
Вимоги до оформлення творчої роботи (есе).
Назва доповіді посередині рядка (прописними літерами, шрифт Times New Roman № 14, жирний).
Нижче, через один інтервал, по центру – прізвище, ім’я по-батькові автора, науковий ступінь, вчене звання (у разі наявності) посада, кафедра, повна назва установи, де навчається або працює автор, місто, країна; шрифт Times New Roman № 14.
Через один інтервал текст тез, який повинен відповідати таким вимогам: формат А-4, поля: верхнє, нижнє, ліве, праве – 2 см, шрифт Times New Roman № 14, міжрядковий інтервал 1,5.
Обсяг творчої роботи (есе) – до 10 сторінок.
На ІІ етапі Конкурсу відбуватиметься відбір 10 кращих робіт у кожній віковій групі шляхом голосування журі, а також на офіційних сторінках Університету у соціальних мережах. 10 фіналістів визначатимуться сумуваннях балів за результатами голосування журі та он-лайн голосування.
Методика сумування балів, строки голосування, склад членів журі, а також адреси доступу для голосування будуть визначені з 21 квітня 2020 року на офіційному сайті Університету.
07 травня 2020 буде оголошено номінантів на перемогу на офіційному сайті університету, які матимуть право взяти участь у ІІІ етапі конкурсу.
ІІІ етап відбуватиметься 15 травня 2020 року на базі Хмельницького університету управління та права шляхом презентації своїх творчих робіт (есе) номінантів у кожній віковій категорії.
Оцінювання презентацій здійснюватиметься журі. Порядок голосування, критерії для оцінювання презентацій будуть розміщені на сайті.
За результатами презентацій буде визначено та нагороджено переможців у кожній категорії.
Переможці отримуватимуть грошові призи (премії), цінні подарунки, а також право на проведення відкритої лекції за темою творчої роботи (есе).
Участь у Конкурсі є безоплатною. Оплата проїзду, розміщення (за потреби) номінантів Конкурсу здійснюється за їх власний рахунок.
Контакти:
(382)-71-82-95 (кафедра міжнародного та європейського права)
(097)-942-42-96 (Черняк Олена Юріївна)