31 травня 2019 року кафедрою теорії та історії держави і права в рамках історико-правового проекту «Уроки української державності» в Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова проведений круглий стіл «Становлення державності в Україні у 1919 – 1929 роках: проблеми та наслідки».
Співорганізаторами цього заходу виступили Хмельницька обласна та міська організації Національної спілки краєзнавців України.
Учасники круглого столу проаналізували філософсько-правові та історико-правові підходи до становлення форм держави в 20-ті роки ХХ століття, виходячи із доктрини та практики державного будівництва в УСРР, розкрили модель радянської держави та історико-правову оцінку першої Конституції УСРР.
Науковий захід уможливив визначити особливості державотворення на Поділлі, а також соціально-економічну структуру українського селянства при формуванні комуністичного режиму. Науковці звернули увагу на форми правління та форми державного устрою в рамках досліджуваного періоду, причини невдач зимових походів армії УНР, руйнацію духовно-культурної сфери життя подолян в умовах більшовицької «модернізації», трагічну долю Української автокефальної православної церкви.
На засіданні круглого столу були розглянуті питання опору подолян більшовицькому режиму в роки НЕПу, проаналізована державна політика коренізації на Поділлі та започаткування депортаційних заходів при формуванні тоталітарної системи.