22 січня 2008 року у університеті відбулася презентація та вручення першої Премії «Скарби землі Болохівської», автором ідеї та ініціатором якої став письменник, Заслужений журналіст України Броніслав Грищук.
Ідею підтримав ректор Хмельницького університету управління та права, доктор наук з державного управління, професор Віталій Олуйко (керівник благодійного фонду «Закон та справедливість»).
Премія стала першою у своєму роді регіональною громадською відзнакою, що присуджується науковцям (історикам, археологам, архітекторам тощо), письменникам та іншим представникам громадськості щорічно за значний внесок у розвиток, відродження та популяризацію культурної спадщини Подільсько-Волинського регіону (давнім «пращуром» якого є літописна Болохівська земля).
Болохівська земля – це простір між річкою Хоморою та Південним Бугом на Хмельниччині (сучасні Білогірський, Теофіпольський, Красилівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Ізяславський, Шепетівський, Полонський, Волочиський, Хмельницький, Летичівський, Деражнянський райони Хмельницької області), сюди також входила частина територій нинішніх Житомирської та Вінницької областей, тому Премія розповсюджується на весь Подільсько-Волинський регіон.
Сьогодні Болохівська земля славиться рідкісними скарбами періоду X-XII ст. – це прикраси з дорогоцінних металів, гірського кришталю та каменю, посуд, зброя різних видів. Завдяки своїй неповторності, частина віднайдених під час розкопок експонатів знаходиться в найвідоміших музеях світу (наприклад, в Державному Ермітажі)!
Першу Премію «Скарби землі Болохівської» було вручено знаменитому вченому, археологу і досліднику матеріальної та духовної культури давніх українців Південно-західної України-Руси і, власне, одному з відкривачів Болохівської землі – професору кафедри історії України Кам’янець-Подільського державного університету Василю Івановичу Якубовському.
Основною метою створення Премії є сприяння охороні та збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, відродження пам’яток історії та культури Подільсько-Волинського регіону.
Запровадження Премії має величезне значення як для відродження культурно-історичних пам’яток та розвитку наукової думки, так і для стимулювання розвитку рекреаційного комплексу Поділля як одного з пріоритетних напрямків економічного зростання регіону.
В рамках заходу відбулася презентація проекту історико-культурного комплексу «Аріанська каплиця», автором ідеї якого є Віталій Олуйко (Білогірський р-н, Хмельницької області).
Захід викликав величезний інтерес у представників громадськості Хмельницької області, свідченням чому стало висвітлення Презентації на шпальтах та в ефірі більш ніж п’ятнадцяти різноманітних ЗМІ.