15-16 жовтня 2016 року за ініціативою Хмельницького осередку Ліги студентів АПУ на базі Хмельницького університету управління та права, проводилися ІII Всеукраїнські змагання зі слідчих дій ім. Г. М. Рудого.
Співорганізаторами ІІI Всеукраїнських змагань зі слідчих дій ім. Г.М. Рудого виступили:
1. Відділення Асоціації правників України в Хмельницькій області;
2. Хмельницький осередок Ліги студентів Асоціації правників України;
3. Хмельницький університет управління та права;
4. Профспілка студентів Хмельницького університету управління та права.
Почалися змагання з урочистого відкриття, на якому Голова Хмельницького осередку Ліги студентів АПУ привітала всіх учасників із чудовою нагодою перевірити на практиці свої теоретичні знання та висловила надію на високу результативність змагань. А також почесними гостями наших змагань були: декан юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент – Крушинський Сергій Антонович, перший проректор Хмельницького університету управління та права, доктор історичних наук – Місінкевич Леонід Леонідович, адвокат, засновник та керівник Освітнього простору «Exemplum», консалтингової компанії «Dictum» - Мороз Світлана Сергіївна, та побажали кожній команді успіхів та сил, аби провести усі слідчі дії, що були для них підготовлені.
У змаганнях взяли участь 8 команд з провідних вищих юридичних навчальних закладів України. Кожна команда складалася з 3 учасників, які у ході змагань повинні були показати не тільки знання кримінального процесуального та матеріального права, але й продемонструвати в реальних умовах володіння уміннями та навичками організації і проведення окремих слідчих дій. У перший день проводився відбірковий етап змагань на якому всі команди змагалися за вихід у фінал. На цьому етапі учасникам було запропоновано до проведення такі слідчі дії як огляд місця події та огляд транспортного засобу. Кожна команда повинна була із дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства продемонструвати навички у проведені цих слідчих дій на відкритій території, в справжніх погодних умовах. Для цього організаторами змагань, спільно із патрульною поліцією міста Хмельницького було здійснено перекриття руху на дорозі по перехресті вулиці Соборної та Прибузької. Організаторами було також підготовлено повний арсенал засобів та знарядь для виявлення, фіксації та вилучення слідів злочину, а також необхідних для цього третіх осіб (понятих, статистів тощо).
За результатами відбіркового етапу визначилися 4 команди, які пройшли до фінального етапу. Це були команди: «Нова генерація» Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м.Харків), «На шляху до успіху» Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м.Харків), «Перша столиця» Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м.Харків) , «КОП» Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (м. Дніпро)
В фінальному етапі команди проводили 4 слідчі дії: огляд відео-реєстратора, освідування, виїзний судовий допит, пред’явлення для впізнання. Фінал змагань проводився у другий день і був надзвичайно динамічним і напруженим. Команди повинні були продемонструвати не тільки професійні навички та уміння, але й такі особистісні риси як командна робота, організованість, переконливість, комунікабельність, спостережливість, мислення у кризових ситуаціях тощо.
Для оцінювання дій учасників організаторами було запрошено високоповажне журі змагань, до складу якого увійшли досвідчені працівники слідчих відділів (управлінь) прокуратури та ГУ НП України в Хмельницькій області, Служби безпеки України у Хмельницькій області, експерти Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Хмельницькій області, судді Апеляційного суду Хмельницької області, а також відомі адвокати та найбільш досвідчені науково-педагогічні працівники кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права.
Переможцем змагань визначалась та команда, що набрала найбільшу кількість балів за результатами слідчих дій у фінальному етапі і за відгуками експертів у ході більшості слідчих дій, продемонструвала впевненість, згуртованість, організованість та володіння більшістю професійних навичок та вмінь, необхідних працівникам у ході розслідування злочинів.
Кубок ІIІ Всеукраїнських змагань зі слідчих дій імені Георгія Михайловича Рудого виборола команда «Нова генерація». Друге місце посіла команда «На шляху до успіху», третє - «Перша столиця», четверте - «КОП».
Загалом, захід пройшов надзвичайно захопливо як для учасників, так і для гостей змагань і організаторів. Експерти ж відмітили високі теоретичні та практичні навички кожної команди під час змагань, велику жагу до вдосконалення своїх умінь, а також побажання продовжувати розпочату справу і надалі.
Оргкомітет вдячний нашим вельмишановним експертам: Сергію Григоровичу Волкотрубу, доценту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права, кандидату юридичних наук, доценту; Казимиру Адамовичу Голдзіцькому, доценту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права; Сергію Антоновичу Крушинському, декану юридичного факультету Хмельницького університету управління та права, кандидату юридичних наук, доценту; Налуцишину Віктору Володимировичу, доценту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права, кандидату юридичних наук; Олександру Олеговичу Пунді, заступнику директора з наукової роботи Державного науково-дослідного інститут митної справи; Налуцишину Володимиру Вікторовичу, асистенту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права; Хмелевській Наталії Володимирівні, доценту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету правління та права, кандидату юридичних наук; Ковальову Сергію Івановичу доценту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету правління та права, кандидату юридичних наук;Мазуру Андрію Петровичу, старшому викладачу кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права; Кравчуку Олегу Вікторовичу, доценту кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету правління та права, кандидату юридичних наук; Мороз Світлані Сергіївні, адвокату, засновнику і керівнику освітнього простору «Exemplum», консалтингової компанії «Dictum»; Морозу Дмитру Олеговичу, співробітнику оперативного управління ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві; Вербой Віталію Володимировичу, заступнику завідувача відділу – завідувачу сектора автотехнічних видів дослідження Хмельницького НДКЦ МВС України; Янковському Андрію Васильовичу, старшому експерту відділу криміналістичних видів дослідження Хмельницького НДКЦ МВС України; Малушину Валерію Олександровичу, завідувачу центру інформаційних технологій Хмельницького НДКЦ МВС України; Басюку Максиму Володимировичу, старшому експерту відділу криміналістичних видів дослідження Хмельницького НДКЦ МВС України; Івасюку Олександру Петровичу, старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУ НП в Хмельницькій області; Карнаух Степану Костянтиновичу, старшому слідчому слідчого відділу Управління СБ України у Хмельницькій області; старшому лейтенанту юстиції, Болотіну Сергію Миколайовичу, судді-секретарю судової палати з розгляду кримінальних справ, а також ректорату Хмельницького університету управління та права, за допомогу та підтримку, аби ми мали змогу і справді відчути себе максимально наближеними до омріяної професії.
Висловлюємо також подяку нашим партнерам: Фамільному дому вишуканих солодощів «Насолода», освітньому простору «Exemplum», Страховому посереднику «Starlife» за надану допомогу в організації змагань.
Ми впевнені у тому, що цих два дні запам’ятаються Вам надовго, а організаційний комітет у свою чергу зробить усе можливе, аби наступна зустріч була так само вражаюча, а змагання ще більш насичені!
Іванна Сулима,
Голова
Хмельницького осередку Ліги студентів АПУ