5 липня 2016 р. у Хмельницькому відбувся черговий OSINT-тренінг для журналістів, громадських активістів та блогерів. Навчання організоване за підтримки Юридичної клініки Хмельницького університету управління та права та Громадської організації «Хмельницька ініціатива», діяльність котрої направлена на просування демократичних цінностей у політиці та управлінні, зокрема збільшення прозорості роботи Хмельницької влади. Навчання журналістів по всій Україні проводиться Інститутом постінформаційного суспільства в рамках проекту OSINT Academy за сприяння фонду European Endowment For Democracy та Міністерства інформаційної політики України.
Мета проекту OSINT Academy – навчити всіх бажаючих використовувати новітні технології OSINT (Open Source Intelligence — розвідка по відкритих даних) для захисту себе та громадян України від інформаційних маніпуляцій як з боку зовнішнього, так і з боку внутрішнього ворога.
Тренер та керівник проекту — Дмитро Золотухін, радник міністра інформаційної політики України, директор Інституту постінформаційного суспільства, незалежний експерт з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки.
Зокрема, під час роботи було окреслено що являє собою Open Source Intelligence (OSINT). Продемонстровано як здійснювати пошук інформації про кандидатів в народні обранці, політиків або посадовців; про фізичних та юридичних осіб. Здавалося б, що використання пошукових систем Google, Yandex та операторів пошуку це найелементарніше, що є. Проте без винятків не обійтись. Надзвичайно цікаво було дізнатись про «невидимий інтернет» та пошук у ньому. Прийоми «зворотної нумерації» та дослідження url-адрес для виявлення прихованої інформації, основні українські відкриті джерела про осіб та компанії – про це і багато іншого тепер знають учасники тренінгу.
Сподіваємось, що це не остання зустріч у рамках проекту!