
Навчання організоване за підтримки Юридичної клініки Хмельницького університету управління та права та Громадської організації «Хмельницька ініціатива», діяльність котрої направлена на просування демократичних цінностей у політиці та управлінні, зокрема збільшення прозорості роботи Хмельницької влади. Від імені команди OSINT Academy висловлюємо подяку за ініціативу та допомогу співорганізаторам. Отримані на тренінгах знання сприятимуть створенню суспільно-важливого контенту, зокрема про корупціонерів, політиків, чиновників, кандидатів на виборні посади, для розпізнавання «фейків», неправдивої інформації окремих ЗМІ тощо.
• Початок: 5 липня 2016 о 16:00 (завершення орієнтовно о 20:00)
• Адреса: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 57, 4-й корпус Хмельницького університету управління та права, ауд 201.
• Вартість: БЕЗКОШТОВНО
ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ
1. Що таке Open Source Intelligence (OSINT)? Переваги використання OSINT-технологій — відкритих джерел інформації для створення, публікування та поширення контенту.
2. Практична робота з кейсами. Пошук інформації про кандидатів в народні обранці, політиків або посадовців. Отримання інформації про фізичних та юридичних осіб. Виявлення пов’язаності.
3. Що таке процес індексації сторінок в інтернеті? Використання пошукових систем Google, Yandex та операторів пошуку.
4. Що таке «невидимий інтернет» та пошук у ньому. Прийоми «зворотної нумерації» та дослідження url-адрес для виявлення прихованої інформації.
5. Основні українські відкриті джерела про осіб та компанії. Використання українських джерел.
6. Користування відкритими джерелами про тендерні закупівлі.
7. Веб-сервіси та платформи, що надають відкриту інформацію, як ними користуватись. Успішні кейси Bellingcat та InformNapalm.
8. Прийоми «human intelligence». Вивідування інформації методом «постановки суміжної теми».
9. Практична робота – закріплення матеріалу.
Якщо ви бажаєте стати учасником тренінгу пройдіть, будь ласка, реєстрацію. (http://osint.academy/2016/06/28/hmelnitskij-05-07-16/)
Довідка
Навчання журналістів по всій Україні проводиться Інститутом постінформаційного суспільства в рамках проекту OSINT Academy за сприяння фонду European Endowment For Democracy та Міністерства інформаційної політики України.
Мета проекту OSINT Academy – навчити всіх бажаючих використовувати новітні технології OSINT (Open Source Intelligence — розвідка по відкритих даних) для захисту себе та громадян України від інформаційних маніпуляцій як з боку зовнішнього, так і з боку внутрішнього ворога.
Тренер та керівник проекту — Дмитро Золотухін, радник міністра інформаційної політики України, директор Інституту постінформаційного суспільства, незалежний експерт з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки.
Тренінги вже відбулися у 19 містах України для 800 учасників, йде активний запис подкастів, зібрано бібліотеку відкритих джерел, планується запуск навчального відео-курсу та навчання у всіх інших містах, з яких надходять заявки через форму реєстрації. Ознайомитись із програмою тренінгу та зареєструватися на наступне навчання можна на сайті.