15 квітня 2016 року у Хмельницькому університеті управління та права відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-прикладні проблеми юридичної науки на сучасному етапі реформування кримінальної юстиції».
Із вступним привітальним словом до усіх присутніх звернувся проректор з нормативного та науково-методичного забезпечення Хмельницького університету управління та права, кандидат наук з державного управління, доцент Володимир Тадеушович Савицький.
На пленарному засіданні виступали:
Андрушко Петро Петрович – професор, завідувач кафедри кримінального права та кримінології юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, професор («Щодо підстав, обов’язкових умов і порядку притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 372 КК України слідчих і прокурорів, які притягували до кримінальної відповідальності учасників масових акцій протесту»);
Дзюба Володимир Трохимович – доцент кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент («Проблема покарання за незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст. 314 КК України)»);
Бережний Сергій Дмитрович – доцент кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права, кандидат юридичних наук, доцент («Процесуальні повноваження суду апеляційної інстанції щодо призначення нового розгляду в суді першої інстанції»);
Каденко Олег Анатолійович –- професор кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти імені Платона Шупика, доктор медичних наук, професор («Кримінальна відповідальність медичних працівників за вчинення професійних злочинів»);
Шпак Олег Олександрович – начальник відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Хмельницької області («Особливості проведення оперативно-розшукової діяльності в умовах чинного кримінально процесуального кодексу України»).
Плідну дискусію викликали теми, що стосувались: підстав, умов та порядку притягнення до кримінальної відповідальності слідчих і прокурорів, які притягували до кримінальної відповідальності учасників масових акцій протесту; проблем практичних аспектів застосування покарання за незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; кримінальної відповідальності медичних працівників за вчинення професійних злочинів.
Окрім того, активно обговорювались актуальні проблеми кримінального права та процесу, кримінології, кримінально-виконавчого права, криміналістики, судової експертизи, судоустрою, прокуратури та адвокатури.
Варто зазначити, що процес реформування потребує досконалого вивчення усіх проблемних аспектів кримінальних-правових наук. А це у свою чергу зумовлює проведення науково-практичних заходів відповідного спрямування, що із року в рік набирають популярності та привертають увагу досвідчених науковців та експертів у галузі.
По завершенню обговорень та виступів, в.о. завідувача кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права кандидат юридичних наук, доцент Віктор Володимирович Налуцишин зазначив, що захід відбувався в безпосередньо живій, дискусійно гострій формі, що дозволило висловити і співставити різні, часом і суперечливі погляди й спостереження, відтак спільно виробити виважені, найбільш оптимальні теоретичні узагальнення й практичні рекомендації, та подякував усім присутнім за активну участь у науковому заході.