25 березня 2016 року в стінах нашої Альма-матер відбулася визначна подія: другий та третій етапи учнівської олімпіади «Я прагну творити майбутнє», яка покликана сприяти підтримці талановитих молодих людей на їх шляху до розвитку та самовдосконалення. Співорганізаторами учнівської олімпіади «Я прагну творити майбутнє» виступили: Хмельницький університет управління та права та Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.
В актовій залі головного корпусу університету зібрались найкращі представники учнівської молоді, майбутній інтелектуальний потенціал нашої держави, переможці відбіркового етапу учнівської олімпіади. Нагадаємо, що для того аби стати учасником олімпіади необхідно було надіслати есе на тему: «Не можна вбити душу України! Я вірю: Україна переможе!»
Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся ректор університету, доктор юридичних наук, професор Олег Миколайович Омельчук.
Після урочистого відкриття учні пройшли комплексне тестування на комп’ютерах з 3-х навчальних дисциплін: української мови та літератури, історії України, як двох обов’язкових, а також на вибір учасника проходження тесту, або з математики, або з іноземної мови. За результатами даного етапу, відповідно до набраних балів був сформований рейтинговий список учасників олімпіади. Відповідно до даного рейтингового списку, було відібрано 8 учасників, які набрали найбільшу кількість балів за результатами проходження тестування.
Після того відбувся наступний етап олімпіади – півфінал та фінал. В ході півфіналу учасники виконали конкурсні завдання з української мови, логіки та ораторського мистецтва.
А у складі компетентного журі були: голова журі - проректор Хмельницького університету управління та права з нормативного та науково-методичного забезпечення, кандидат наук з державного управління, доцент Володимир Тадеушович Савицький; члени журі:
начальник відділу професійної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Світлана Ігорівна Фіярська;
декан факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права, кандидат наук з державного управління, доцент Ірина Броніславівна Ковтун;
заступник декана юридичного факультету Хмельницького університету управління та права, кандидат юридичних наук, доцент Віктор Миколайович Захарчук;
старший викладач кафедри математики, статистики та інформаційних технологій Хмельницького університету управління та права Людмила Петрівна Требик;
доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук, кандидат психологічних наук Оксана Григорівна Гуменюк.
Хочемо зазначити, що учні виявили високий рівень знань, що свідчило про їх серйозні наміри та ґрунтовну підготовку до змагань.
Також було відзначено тих учнів, які написали найкращі есе: ученицю Гімназії №2 м. Хмельницького Андрушко Анастасію; учня Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу Довганя Ореста та ученицю Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки Козуб Юлію.
Фінальний тур проходив у формі публічного виступу. Учасникам були повідомлені теми виступу в рамках проекту «Безпека інформаційного простору України». Протягом 10 хвилин фіналісти розкривали своє бачення вирішення проблемної ситуації. Застосуванням мультимедійних презентацій, цікавим творчим підходом до проблематики, щирими думками, проявом критичного мислення, відвертими та сміливими висловлюваннями – це те чим усіх присутніх дивувала трійка найкращих.
Попри напруженість та переживання учасників, студенти нашого університету намагалися розважити молодших та проводили екскурсії у стінах університету, а також організували «Дружню каву» у перерві між етапами. А при визначенні результатів на кожному із етапів музичними подарунками усіх присутніх вітали: студентка 1-го курсу юридичного факультету, дівчина, яка кожного разу запалює серця прекрасними виконанням українських пісень Хмельницька Богдана, та студент 4-го курсу факультету управління та економіки, хлопець, який щораз дивує своєю оригінальністю Шкарпета Олег.
А призові місця розподілились наступним чином:
І місце – учениця спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29 м. Хмельницького Коза Яна, яка і отримала головний приз 3000 грн.
ІІ місце – учень Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки Хоптинський Володимир – 2000 грн.
ІІІ місце – учениця навчально-виховного об’єднання № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова Яроцька Яна із винагородою 1000 грн.
Всі учасники олімпіади отримали сертифікати про участь та приємні і пізнавальні подарунки.
Вітаємо переможців та бажаємо надалі продовжувати пошуки шляхів вирішення не менш складних питань, а головне – успішно завершити навчання, визначитись із обранням майбутньої професії та вступити до престижного вищого навчального закладу.
Дякуємо Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації, організаційному комітету УО «Я прагну творити майбутнє», а також тим, без кого дійство не відбулося б: учням та їх наставникам!
До нових зустрічей!