8-9 жовтня 2015 року у Хмельницькому університеті управління та права відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Стратегічні напрями соціально-економічного розвитку держави в умовах глобалізації”, основними завданнями якої є створення сприятливого інвестиційного клімату для подальшого зближення освіти, науки та бізнесу і сталого розвитку економіки України.
У роботі конференції взяли участь: перший заступник голови обласної ради В.Р. Адамський, ректор Хмельницького університету управління та права О.М. Омельчук; професор надзвичайний Поморської академії в Слупську (Республіка Польща) О.В. Радченко; професор Гданського національного університету (Республіка Польща) Т. Михальські; віце-президент НААН України, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН, заслужений діяч науки і техніки України В.М. Жук. Про свою участь у конференції заявили 33 доктори з різних галузей наук; 74 кандидати наук; 10 практикуючих спеціалістів і фахівців департаментів та управлінь обласних і районних адміністрацій, керівники підприємств і установ і їх структурних підрозділів; 5 слухачів магістратури та студентів університетів і 1-го коледжу.
Програма конференції відбулась у форматі пленарного засідання, роботи секцій, а також засідання круглого столу.
Як і було заплановано робота секцій відбулась за наступними тематичними напрямами: менеджмент і адміністрування; економіка та підприємництво; управління інвестиційними та інноваційними процесами; державне управління та місцеве самоврядування; маркетинг і маркетингові дослідження; інформаційні технології та математичні моделі, інформаційний менеджмент; управління якістю: системи, стандарти, аудит; податкова та митна політика держави; сучасні проблеми обліку, аналізу та аудиту; міжнародні економічні відносини; управління туризмом; стратегії розвитку та взаємодії освіти й бізнесу.
Учасники Конференції дійшли висновку, що проблема зближення освіти, науки та бізнесу для забезпечення сталого розвитку економіки України в умовах глобалізації набуває особливої актуальності як в теоретичному, так і в практичному вимірах. У зв’язку з цим основна увага науковців та практиків була спрямована на пошук шляхів забезпечення ефективного функціонування національної економіки та вітчизняного підприємництва, зміцнення потенціалу розвитку регіонів та їх конкурентоспроможності, подолання соціально-економічних диспропорцій у регіональному розвитку, реалізації вимог децентралізації місцевого самоуправління, вдосконалення податкових та митних механізмів, розвитку співробітництва держави та бізнесу у різних галузях економіки та сферах життєдіяльності суспільства. Наголошувалось на необхідності удосконалення моделі державного регулювання ринкової економіки, спрямованої на стимулювання суб’єктів господарювання через фінансові інструменти, формування та застосування нової парадигми соціально-економічного розвитку, яка буде відповідати інтересам різних соціальних груп суспільства, секторам національної економіки та видам діяльності у бізнесі, досягати суспільного компромісу та комплексної взаємодії держави, суспільства, національної економіки як на міжнародному, так і на національному (регіональному) рівнях.
Завантажити рекомендації конференції