Що таке EYP і з чим його їдять…
Щороку ця громадська організація проводить три міжнародні сесії, де делегати з багатьох країн збираються разом, щоб спільними зусиллями знайти рішення проблем сьогодення.
На Національній сесії, що проходить у Києві, національний комітет обирає найкращих студентів та школярів 16-20 років – делегатів на осінню та весняну сесії EYP. 9-18 листопада пройшла осіння сесія EYP, на якій я мала честь представляти Україну.
Два чудових дні ми провели на території курорту Авон Рі. Два дні тімбілдінгу, веселого часу та незабутніх вражень. Кожен з нас до приїзду обрав комітет, відповідно до поданих тем на обговорення. 15 молодих людей з різних країн, різних культур та поглядів. Спочатку це були зовсім різні індивідууми, які, здавалося б, не мали нічого спільного. Але на те і створений тімбілдінг. Прості ігри, на перший погляд, зовсім дитячі і беззмістовні. Але саме вони і розраховані на побудови міцної, дружньої команди, в якій кожен член вірить у інших і повністю довіряє діям команди.
Вечори відзначалися різними культурними заходами. На Euro-Village кожна делегація представляє національні костюми та кухню. Звичайно, на нашому столі не обійшлося без сала с хроном. Європейці ще довго згадували цей hot hot hot hot hot sause.
Ірландці ж подарували нам незабутній вечір національних пісень та танців. Признаюся чесно, по вулицях Дубліну ми ходили і наспівували мотиви цих мелодійних пісень та витанцьовували ірландський степ.
Ігри іграми, та EYP – це не тільки формування дружнього колективу. Ми попрощалися з озерами та лугами Авон Рі і поїхали підкоряти сам Дублін. У міському музеї нас привітали президент сесії, та представники від Євро комісії. Зустріч завершила гра дублінського оркестру.
Три дні комітет з міжнародних відносин, як і інші 15, плідно працював над резолюцією про політику ЄС щодо країн сусідів. Тяжко-важко після свіжого повітря в околицях Дубліну, але завдяки новітнім методикам ми спромоглися чітко висловити свою думку і оформити її на папері.
Робочі будні були винагородженні вечерями в комітетах, делегаціях, презентацією країн. Цікавими були дебати з представниками Ірландських партій, які давали вичерпні відповіді на питання делегатів.
Резолюція готова. Час презентувати її усім учасникам і вправно захистити. Поважні і горді ми увійшли у Дублінський парламент. Сесію урочисто відкрила Президент Ірландії Мері МакЕліз, з якою я, як посол від України, мала нагоду поспілкуватися і потиснути руку.
«Переходимо до розгляду резолюції комітетом з міжнародних відносин на тему європейської політики. Прошу зачитати оперативні речення. Комітет, вас визнали до промови» - ці слова стали звичайною лексикою для нас на два дні. Серйозні та уважні, палкі та бойові, ми прискіпливо перечитували кожне слово резолюцій, щоб знайти усі недоліки і сказати промову проти резолюції опонента. Поряд з тим, кожен комітет мав право висловити та відокремити всі позитивні аспекти своєї роботи, у промові-захисті. Найбільшим розпалом стали відкриті дебати, коли кожен мав змогу прояснити незрозумілі моменти, задати каверзне запитання, чи просто прокоментувати якесь речення у резолюції.
«Оголошуємо результати голосування за резолюцію: 160 за, 60 проти, 80 утримались. Резолюція пройшла. Вітаю!». Делегати відхили 2 документи та прийняли 13 резолюцій, які і були направлені на розгляд до Європейського парламенту.
Сесія офіційно закрита. Чекаємо літа, коли всі делегати зустрінуться знову і вже досвідчені ще раз поглинуть у цю атмосферу міжнародної співпраці.
Садома Олена,
студентка 1-го курсу юридичного факультету