У роботі круглого столу брали участь представники Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку, Хмельницького обласного та міського центру зайнятості, Регіональної ради підприємців, Департаменту економічного розвитку і торгівлі Хмельницької ОДА, відділу підприємництва Департаменту економіки Хмельницької міської ради, Асоціації кредитних спілок, Південно-Західного регіонального управління ПриватБанку, Реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції, Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, а також науково-педагогічні працівники і студенти Хмельницького університету управління та права.
Модератором круглого столу виступив Синчак Віктор Петрович – завідувач кафедри менеджменту, економічної теорії та фінансів Хмельницького університету управління та права, доктор економічних наук, професор, який зауважив основні проблеми податкового регулювання розвитку молодіжного підприємництва.
Основними питаннями для обговорення виступали проблеми щодо заснування молоддю власного бізнесу, оскільки значна частка новостворених бізнес-ідей у сучасних ринкових умовах приречена на невдачу, що, безперечно, є наслідком необізнаності молоді в цих питаннях.
Значний інтерес викликала доповідь студентки університету Гарц, яка у цьому семестрі проходить стажування у Студентському бізнес-центрі, Мисліцької Романи на тему: "Досвід Федеративної Республіки Німеччина у формуванні механізму підтримки молодіжного підприємництва".
У процесі обговорення проблемних питань студентам нашого університету була запропонована співпраця від представників різних державних структур. Зокрема, своїми можливостями нас зацікавив Хмельницький обласний центр зайнятості, який повідомив про новації у їхній діяльності, такі як: створення інформаційно-консультаційних центрів і бізнес-інкубатора. Представники Хмельницького міського центру зайнятості, у свою чергу, запросили усіх зацікавлених осіб пройти своєрідне знайомство з їхньою діяльністю, подивитись приклади бізнес-планів, а також пройти спеціалізоване тестування на визначення підприємницьких здібностей. Також до співпраці запросили міський Департамент економіки й Асоціація кредитних спілок, які запропонували проходження студентами практики.
Пропозиція щодо спільної роботи у напрямку розвитку молодіжного підприємництва надійшла й від Регіональної ради підприємців та Департаменту економічного розвитку і торгівлі Хмельницької ОДА. Так, вже 6 травня представників Студентського бізнес-центру університету було запрошено до Торгово-промислової палати відвідати круглий стіл, присвячений питанню податкової реформи, що планується у рамках "Реанімаційного пакету реформ".
Безумовно, участь у зазначених заходах дала змогу підвищити рівень обізнаності студентів у практичних аспектах започаткування власної справи, а також розширити напрямки співпраці університету та державних структур.
Завантажити програму круглого стола (MS Word)