Співорганізаторами круглого столу виступили – кафедра державного управління та місцевого самоврядування і відділ підготовки магістрів за спеціальністю "Державна служба" Хмельницького університету управління та права.
У круглому столі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри, слухачі магістратури за спеціальністю "Державна служба", студенти факультету управління та економіки і юридичного факультету, державні службовці і посадові особи місцевого самоврядування.
Модераторами круглого столу виступили:
Ковтун Ірина Броніславівна – декан факультету управління та економіки, кандидат наук з державного управління, доцент;
Щепанський Едуард Валерійович – професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування, кандидат економічних наук, доцент;
Терещенко Тетяна Василівна – доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування, кандидат економічних наук, доцент.
Відкрив круглий стіл перший проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права, доктор історичних наук, професор Леонід Леонідович Місінкевич, який наголосив, що у процесі сучасного державотворення освітні заклади, у тому числі й наш університет, мають виконати роль підготовчої бази демократичного суспільства, покликаної створити таку систему знань, навичок й умінь, що дала б молоді можливість розвиватися, відстоювати свої інтереси та інтереси країни, зокрема й на службі в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Також із вітальним словом виступила керівник апарату Хмельницької обласної державної адміністрації Леся Василівна Стебло. У своєму виступі Леся Василівна зазначила, що молодь була і є найактивнішою та найбільш мобільною у соціальному плані групою населення. Особливого значення у процесі формування нової генерації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які здатні запроваджувати політичні реформи та забезпечувати сталий розвиток суспільства, набуває процес розвитку фахових молодіжних організацій, предметна діяльність яких спрямована на особистісний і професійний розвиток молоді, її залучення до державного управління та місцевого самоврядування. Також доцільним є подальше розширення практики проведення за участю молодіжних об’єднань програм стажувань молоді в органах влади, роботи молодих радників на громадських засадах у владних інституціях.
Під час проведення круглого столу науковці, студенти та державні службовці жваво обмінювались своїми думками щодо актуальних проблем залучення молоді на державну службу, проведення сучасних реформ, децентралізації влади, електронного врядування у державотворчому процесі, європейського досвіду реалізації молодіжної політики.
Додаток: програма круглого столу