(9.07.1941–19.10.2014)
Цей сивий чоловік невисокого зросту та суворої зовнішності "рентгенівським" поглядом умів бачити людей наскрізь. Від нього неможливо було приховати підлість, брехню чи страх. За його зовнішньою стриманістю, а інколи вражаючою прямотою, не кожен здатен був відчути батьківську турботу, але кожен бачив чесну та віддану справі людину, людину відповідальну за себе, за своїх близьких, за свою Батьківщину. Саме служінню Батьківщині Віктор Павлович віддавав свої сили, енергію, і зрештою, своє життя…
Хмельницький університет управління та права став останнім місцем роботи легендарного криміналіста, про якого й донині розповідають легенди слідчі, колеги та студенти.
А народився Віктор Павлович 9 липня 1941 року в селі Стрільцівка Міловського району Луганської області. У 1959 році Віктор Колган стає курсантом морехідної школи міста Жданова, нині Маріуполя Донецької області. Згодом, він уже котельний машиніст і механік на торгових суднах Азовського управління Чорноморського державного морського пареплавства. Одночасно В. П. Колган продовжує заочне навчання у Ростовському морехідному училищі ім. Сєдова. У 1963 році молодий чоловік отримує пропозицію навчатися в Донецькій середній спеціалізованій школі міліції, яку закінчує у 1965 році й починає працювати в Маріупольському міському управлінні внутрішніх справ. Працюючи на посадах експерта, старшого експерта, заочно закінчив у 1972 році Київську вищу школу МВС СРСР.
У 1980 році з посади начальника експертно-криміналістичного відділу (ЕКВ) УВС міста Маріуполя Міністерством внутрішніх справ УРСР був відряджений в УВС Хмельницької області.
А з 4 грудня 1981 року на підставі наказу МВС УРСР в УВС Хмельницької області у зв’язку зі змінами штатів і розділенням оперативно-технічного відділу УВС на експертно-криміналістичний та відділ зв’язку, створений експертно-криміналістичний відділ. Першим начальником цього підрозділу став підполковник Колган Віктор Павлович.
Під час його керівництва в ЕКВ УВС Хмельницької області започаткована й впроваджена в життя нова напівавтоматизована система дактилоскопічного пошуку "Слід". Поділитися напрацюваннями та запозичити досвід у цьому напрямку роботи до хмельничан приїжджали фахівці з усіх регіонів колишнього Радянського Союзу.
У 1992 році на долю Віктора Павловича випало важке випробування – він постраждав під час виконання службових обов’язків, близько двох років боровся за своє життя, за можливість ходити, за право працювати далі. Доля подарувала йому життя, але він більше не міг займатися улюбленою справою.
Працювати в нашому університеті його запрошували ще з 1995 року, та погодився він не одразу. Адже все необхідно було починати спочатку: навчальні плани, обладнання кабінету криміналістики, фотолабораторію. А ще потрібно було усвідомити, що віднині він вчитель, що перед ним сидітимуть сотні юнаків і дівчат, яким потрібно не просто передати свій досвід, їх потрібно навчити жити та працювати в реальних умовах. Сотні юнаків і дівчат, для яких "Колган" - це навіки прізвище Вчителя з великої літери, а ще назва предмету та стандарт професіоналізму, як стандарт якості людини.
Прощання з В. П. Колганом відбудеться 21 жовтня 2014 року
в холі першого корпусу університету о 13:00.