Співорганізаторами заходу виступили: Хмельницький університет управління та права, Хмельницька Крайової Організація Всеукраїнського Лікарського Товариства, ГО "Лікарський клуб імені Степана Руданського", ХОГО "ОМНІ-мережа для дітей".
Загалом, у цей день було заслухано більше 20 наукових доповідей медиків, практикуючих юристів і представників духовенства, які викликали жвавий інтерес та продуктивну дискусію у залі.
Науково-практична конференція приурочена Міжнародному дню лікаря. Це свято з ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 1971 року відзначається в перший понеділок жовтня. Це день солідарності й активних дій лікарів усього світу.
Нелегка і важлива робота лікаря, яка в усі часи високо шанувалась у суспільстві, в останній час знецінюється і втрачає свій престиж. Цьому сприяють багато факторів. Це, в першу чергу, державна підтримка галузі – як фінансова, так і соціальна. Також на фоні загального морального зубожіння суспільства поглиблюються деструктивні процеси в медичній галузі.
Видатний лікар середньовіччя Авіценна наголошував, що у лікаря в арсеналі є три засоби: ніж (хірургія), рослина (ліки) і слово. Слово лікаря нині перестало виконувати цілющі властивості. Пацієнт швидше повірить сусідці, цілителю із сумнівними сертифікатами, нарешті, нотаткам в Інтернеті, ніж лікарю. Цю недовіру часто підсилюють засоби масової інформації, які в гонитві за "гарячими" сенсаціями видають матеріали про "вбивць у білих халатах", "чорних гіпократів" тощо.
Морально-етичні питання надання медичної допомоги населенню в теперішній час обговорюються на кожній кухні, у кожному вагонному купе.
Дуже важливим видається те, що власне лікарі зібрались для вирішення таких нагальних питань. Науково-практична конференція, яка вже стає традиційною, є одним із кроків до оцінки стану медичної галузі, перших кроків назустріч позитивним змінам.