Зі вступним привітальним словом перед присутніми виступив перший проректор з наукової роботи, доктор історичних наук Леонід Леонідович Місінкевич, який наголосив на важливості проблеми започаткування молоддю бізнесу, що ускладнюється їхньою недостатньою обізнаністю у питаннях реалізації власних ідей. Модератором заходу виступив завідувач кафедри менеджменту, економічної теорії та фінансів університету, доктор економічних наук, професор Віктор Петрович Синчак, доповіддю якого відкривалось наукове зібрання. Зокрема, Віктор Петрович підкреслив необхідність розвитку молодіжного підприємництва як інструменту розв’язку економічних і соціальних проблем України та акцентував увагу учасників заходу на необхідності державної підтримки такої складової ринкової економіки.
За програмою круглого столу, крім зазначеного виступу, до обговорення було представлено ще 8 доповідей:
1. "Сприяння суб’єктам господарювання в активізації інвестиційної діяльності", доповідач – Литовка Лариса Лаврентіївна, заступник директора Хмельницького регіонального центру з інвестицій та розвитку.
2. "Основні проблеми започаткування власної справи молоддю", доповідач – Мотозюк Анастасія, студентка 4 курсу факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права.
3. "Основні напрями створення сприятливого бізнес-середовища у місті Хмельницькому", доповідач – Пшедзял Тетяна Олександрівна, начальник відділу підприємництва департаменту економіки Хмельницької міської ради.
4. "Сприяння розвитку бізнесу в умовах реалізації інтеграційних процесів в Україні", доповідач – Мушинська Оксана Володимирівна, начальник відділу перспективних напрямків розвитку Хмельницької торгово-промислової палати.
5. "Правове регулювання підприємницької діяльності", доповідач – Бляхарський Ярослав Станіславович, старший викладач кафедри трудового, земельного та господарського права Хмельницького університету управління та права.
6. "Місце податкового навантаження у розвитку малого підприємництва", доповідач – Навроцька Анастасія, студентка 3 курсу факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права.
7. "Сплата єдиного податку фізичними особами – підприємцями", доповідач – Базилик Андрій Анатолійович, заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.
8. "Адміністрування єдиного соціального внеску", доповідач – Савчук Наталія Сергіївна, начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.
Варто відмітити, що усі зазначені доповіді були актуальними та викликали інтерес у присутніх представників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості, наукових працівників університету й студентства, проте особливо присутніх зацікавило повідомлення в. о. директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Сергійовича Черешні, який розповів про основні тенденції на ринку праці, зокрема про наявність "кадрового голоду", недостатню придатність молоді до роботи, у тому числі при заснуванні та веденні власного бізнесу, наголосив на необхідності особистого мотивування та створення для усіх учасників рівних умов. Звичайно, не усі учасники зустрічі погодились із такою позицією, чим викликали жваву дискусію, що продовжилася обговоренням інших, не менш проблемних питань:
– надання пільг зі сплати податків суб’єктам молодіжного підприємництва, які працюють у пріоритетних галузях економіки;
– прийняття на рівні регуляторних актів органів місцевого самоврядування зниженої податкової ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців віком від 18 до 28 років;
– запровадження системи електронної розсилки законодавчих змін у сфері оподаткування підприємницької діяльності суб’єктами мікропідприємництва;
– зниження вартості участі у виставках, ярмарках, що проводяться Хмельницькою торгово-промисловою палатою для підприємців-початківців.
Особливо приємно відмітити, що активну участь в обговоренні дискусійних питань брали студенти факультету управління та економіки, які дізналися про значну кількість можливостей щодо залучення інвестицій, безкоштовного використання офісних приміщень, участі в європейських бізнес-проектах, сертифікації продукції, реєстраційно-дозвільних процедур тощо.
Усі пропозиції, що були висловлені учасниками круглого столу, будуть ретельно вивченні та узагальненні оргкомітетом. Завершився захід символічно – усім доповідачам й особам, які активно долучалися до участі в обговоренні, модератором круглого столу були вручені подяки.
На завершення зазначимо, що неможливо за один захід охопити усі практичні аспекти започаткування та ведення бізнесу, але спільними зусиллями з представниками державних органів влади, місцевого самоврядування, громадськості, а також науково-педагогічних працівників і студентів Хмельницького університету управління та права можна зробити ще один крок на шляху виявлення найбільш важливих проблем і пошуку ресурсів розвитку підприємницької діяльності молоддю.