З 1 квітня по 4 квітня 2014 року у Львові, за сприяння Асоціації юридичних клінік України та Української фундації правової допомоги, відбулася "Весняна школа юридичної клінічної освіти 2014: стандарти діяльності юридичних клінік". Пройшовши всеукраїнський конкурсний відбір, право участі у цьому заході отримав юрисконсульт нашої юридичної клініки Хіміч Володимир.
У рамках програми школи було визначено декілька основних напрямів роботи, а саме:
– організація юридичної клініки;
– юридична клінічна освіта;
– інтерактивні методи викладання права;
– етика юридичного консультування.
Тренерами школи виступили провідні адвокати та фахівці юридичної клінічної освіти, такі як:
Гутніков Аркадій (ректор Санкт-Петербурзького інституту права);
Єлов Віталій (голова Асоціації юридичних клінік України);
Галай Андрій (керівник Центру юридичної клінічної освіти Інституту кримінально-виконавчої служби);
Матвєєва Юлія (керівник юридично клініки Національного університету "Києво-Могилянська академія").
У ході першого робочого дня Весняної школи учасники обговорювали питання щодо практичних аспектів організації роботи, організаційно-правових форм діяльності клінік України та пошуків оптимальної моделі їхнього існування. Також значну увагу було приділено презентації електронної системи моніторингу і статистики юридичних клінік України "Правовий простір" від Центрів правової інформації та консультування.
Наступного дня учасники школи, завдяки виступу провідного експерта з розвитку юридичних клінік – Аркадія Гутніка, ознайомилися з досвідом роботи провідних юридичних клінік Росії, Європи та США. Значну увагу було приділено роботі у групах і дискусійним формам навчання. Окремим блоком розглядалися питання викладання спецкурсів і проходження практики в юридичній клініці, де доповідачем виступав Андрій Галай.
На порядок денний третього дня було винесено питання інтерактивних методик навчання студентів. У ході роботи розглядалися види інтерактивних методик навчання й особливості їхнього практичного втілення. У другій половині дня робота школи була зосереджена на практичних аспектах інтерв’ювання та консультування клієнта, про що доповідала тренер Юлія Матвєєва.
Останнього, четвертого, дня розглядалися питання етики юридичного консультування. Тренером виступив Віталій Єлов і сповна розкрив поняття етичних засад діяльності консультанта юридичної клініки й особливості взаємодії системи "консультант-клієнт". Після цього учасники конференції розглянули проект Стандартів діяльності юридичних клінік України, проект внесення змін до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" та мали змогу висловитися і внести свої рекомендації щодо покращення юридичної складової документів. Після узгодження всіх висловлених пропозицій учасники заслухали доповідь голови асоціації юридичних клінік України Віталія Єлова щодо роботи системи Pro bono у Чеській Республіці.
На завершення учасники й організатори підвели підсумки 4 робочих днів, здійснили короткий аналіз досягнутих результатів і сформували стратегію роботи та вдосконалення практичної складової у діяльності юридичних клінік України на майбутнє.