29 листопада 2013 року Хмельницький університет управління та права, зокрема, і Подільська лабораторія з проблем адаптації цивільного законодавства України до стандартів Європейського Союзу, спільно з Науково-дослідним інститутом приватного права і підприємництва ім. академіка Ф. Г. Бурчака провели Міжнародний науково-теоретичний круглий стіл «Стратегія модернізації приватного права в сучасних умовах».
Робота круглого столу проходила у форматі 5 засідань:
Перше засідання – «Загальні засади модернізації приватного права»;
Друге засідання – «Проблеми модернізації правового регулювання цивільних відносин»;
Третє засідання – «Проблеми модернізації правового регулювання сімейних відносин»;
Четверте засідання – «Проблеми модернізації міжнародного приватного права»;
П’яте засідання – «Проблеми модернізації правового регулювання процесуальних відносин».
Під час обговорення озвучених доповідей учасники жваво дискутували. Сучасне українське суспільство і держава продовжують перебувати в стані глибокого реформування. У зв’язку з цим необхідним залишається критичний аналіз минулих років, справжніх реалій і створених тенденцій.
Сьогодні законодавче регулювання охоплює всі сфери суспільного життя. Однак, як показала практика, саме по собі збільшення питомої ваги законів у системі актів, на що спочатку було орієнтована правотворчість, ще не дозволяє характеризувати закон як головний і соціальний регулятор. Моніторинг законодавства, що активно проводиться в нашій країні в останні роки, показував дві тенденції: з одного боку, зміст нормативних правових актів не відповідає обставинам життя, які швидко змінюються, а з іншого боку, спроби забезпечити розгалуженість, глибину нормативного регулювання призводять до хаотичного наростання числа нормативних правових актів – як законів, так і підзаконних нормативних актів, при цьому щойно прийняті нормативні правові акти відразу обростають великою кількістю поправок, змін і доповнень.
Основним стратегічним курсом України залишається курс на європейську інтеграцію. З огляду на це важливим фактором повноцінного інтегрування є приведення правової системи України до принципів правого регулювання, що існують нині у світі. Подальший розвиток національного законодавства на сьогодні повинен встигати за тими процесами, що відбуваються у праві Європи та переслідувати мету наблизити стан українського законодавства до останніх тенденцій норм міжнародного права. Особливо важливим це є у сфері приватного права.