Специфіка юридичної професії полягає в необхідності постійного, систематичного навчання та опанування нових знань як теоретичного, так і прикладного характеру. Саме на формування у студентів практичних навичок роботи у сфері юриспруденції спрямовано діяльність юридичної клініки університету, яка забезпечує можливість майбутнім спеціалістам в галузі права щоденно підвищувати свій рівень підготовки і, водночас, виконувати соціальну місію – надавати безоплатну правову допомогу вразливим верствам населення.
Також, не менш важливим завданням для студентів є з’ясування специфіки роботи юристів різних професій, що дає можливість об’єктивно оцінити практику втілення приписів законодавства в життя. З огляду на це, юридична клініка започаткувала проведення зустрічей студентів-консультантів з адвокатами, юристами, які працюють в державних та недержавних інституціях, іншими спеціалістами в галузі права, з метою обміну досвідом роботи у відповідній сфері.
Так, 21 листопада в приміщенні юридичної клініки відбулася зустріч з юристом АК «Місяць і партнери» Ткачуком Богданом Миколайовичем, який виступив на тему: «Практика звернень до Європейського суду з прав людини». Студентам була представлена презентація, що стосувалась вказаної проблематики та наочно відображала основні положення виступу доповідача. Зокрема, Богдан Миколайович розкрив інформацію про порядок звернення до Європейського суду з прав людини; вимоги, які ставляться до змісту заяви, її обґрунтування, темпоральних меж подання, тощо. В ході доповіді було вказано, що Україна на сьогодні займає четверте місце за кількістю справ, які знаходяться на розгляді в Європейському суді з прав людини. Також увагу було звернуто на ті категорії справ, з якими українці найчастіше звертаються до вказаного міжнародного органу та практику виконання його рішень в нашій державі.
Дещо раніше, 7 листопада цього року, відбулась зустріч студентів 4-го курсу юридичного факультету з головним спеціалістом відділу правової роботи та представництва інтересів держави в судах Головного управління юстиції в Хмельницькій області Присяжним Олексієм Івановичем. В ході зустрічі було обговорено актуальні практичні питання, що виникають під час виконання судових рішень, здійснення виконавчого провадження, представництва інтересів держави в судах. Олексій Іванович надав зразки процесуальних документів, що найчастіше використовуються в його роботі та вказав на специфіку їх складання. Не залишилась поза увагою проблема недосконалості чинного законодавства, що породжує на практиці виникнення низки непорозумінь та перешкод у реалізації фізичними та юридичними особами своїх прав та обов’язків.
З огляду на те, що заходи подібного роду надають можливість студентам набути нових знань, юридична клініка планує періодично проводити зустрічі з практикуючими юристами. Зокрема, найближчим часом до юридичної клініки завітають представники реєстраційної служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області, тому слідкуйте за оголошеннями, що заздалегідь розміщуються в четвертому корпусі університету.