3 жовтня 2013 року в актовому залі корпусу юридичного факультету відбулися загальні збори трудового колективу університету. З ініціативою зібрання колективу виступила Вчена рада університету, зважаючи на необхідність обговорення можливих структурних змін в законодавстві про вищу освіту.
«Як відомо, нині у Верховній раді готується 3 законопроекти про «Вищу освіту». Який саме з них буде прийняти прогнозувати важко, проте, вже зараз зрозуміло, що зважаючи на ці реформаційні процеси нашому університету в майбутньому не вдасться зберегти абсолютну самостійність, як закладу комунальної форми власності», - зазначив у своїй доповіді ректор університету Олег Омельчук.
23 вересня, на останньому засіданні Вченої ради, вже обговорювалося питання можливої реорганізації ВНЗ. Але зважаючи на доленосність подібного рішення для всього закладу, було прийняте рішення обговорити усі можливі варіанти вирішення проблеми на загальних зборах трудового колективу.
Ректорат університету, працюючи на випередження, озвучив декілька можливих варіантів розвитку подій, відповідно до яких університет або приєднають до одного з трьох регіональних національних ВНЗ (Хмельницький національний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Подільський державний аграрно-технічний університет), або реорганізують у коледж. До того ж невідомо наскільки швидко і якими методами Міністерство освіти і науки здійснюватиме подібну реорганізацію, а нещодавній досвід примусового об’єднання ВНЗ Дніпропетровська не дуже втішний.
Таким чином, реорганізація Хмельницького університету управління та права у складі одного з провідних профільних ВНЗ України залишається найоптимальнішим виходом із ситуації що склалася. Серед усіх можливих варіантів було озвучено декілька національних університетів, зокрема Львівський національний університет імені І. Франка, Національний університет «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого», Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Національна академія державного управління при Президентові України та Національний університет «Одеська юридична академія». Проте кожен із цих ВНЗ вже має інститути в різних регіонах України. А НУ «Одеська юридична академія» вже давно виявляє зацікавленість в розширенні своєї діяльності на основі співпраці з нашим університетом.
З приводу останньої і велася мова на зборах. Об’єднання з одеською академією дасть можливість зберегти усі спеціальності та факультети, стане поштовхом до подальшого зростання і можливістю не лише зберегти ВНЗ, робочі місця та ліцензований обсяг студентів, але і розвиватися далі.
На зборах виступили усі хто бажав висловити власну думку з приводу цього питання і кожен з виступаючих підтримав пропозицію ректорату.
Звісно, колектив університету усвідомлює складність процесу реорганізації та обсяг роботи, який доведеться виконати. Та задля збереження славних традицій, які за 20 років існування Альма-матер стали справжніх освітнім брендом Хмельниччини, науково-педагогічні працівники та співробітники університету одностайно підтримали ректорат та прийняли рішення підтримати ініціативу реорганізації Хмельницького університету управління та права шляхом приєднання до НУ «Одеська юридична академія».
Збори трудового колективу також вирішили виступити з офіційним зверненням до президента НУ «Одеська юридична академія», голови Хмельницької обласної ради та міністра освіти і науки України з проханням підтримати цю ініціативу та розпочати процес юридичного оформлення реорганізації.